S jednodenním předstihem vyrazili hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA vstříc pátečnímu duelu na ledě Mladé Boleslavi. Ostravané rozbijí svůj stan v Poděbradech, kde také bude finišovat jejich příprava na souboj s bruslaři, který bude hostit mladoboleslavská ŠKOENERGO ARÉNA v pátek od 17:30 hodin.

Druhý extraligový víkend je tady a Vítkovice jedou ve stejném rytmu, v jakém zahájily nový ročník. V pátek je čeká duel na ledě soupeře, v neděli domácí bitva. Páteční souboj zavede modro-bílé do Mladé Boleslavi. Tam se tým vypravil už ve čtvrtek, lépe řečeno do Poděbrad, kde rozbije svůj přípravný stan pro utkání na ledě bruslařů.
Vítkovice se ohlížejí jen na sebe
Dva zápasy – dvě výhry. Úspěšný vstup Vítkovic do nové sezony. Šest bodů je na kontě, ale to je z tohoto pohledu vše. Nové výzvy stojí před Ostravany, nejblíže Mladá Boleslav a modro-bílí se rozhodně nechtějí živit z úspěchů minulého týdne. Zápasy v Pardubicích a proti Spartě měly společné jmenovatele v bojovnosti na hranici sebeobětování a ve výborném výkonu Patrika Bartošáka
. „My se snažíme dostat do hlav hráčů fakt, že jediný, kdo nás může porazit, jsme v prvé řadě my. Pokud my nebudeme plnit stanovený plán a taktiku, pokud se nebudeme držet naší hry, pak je to cesta k porážce. Úvodní dvě kola nám vyšla, cílem je nyní na to navázat, udržet tendenci v našem výkonu, být konzistentní, umět reagovat na určité změny herního systému v reakci na momentální vývoj utkání. Nechceme se nechat ukolébat výsledky z úvodu, ale chceme si do dalších zápasů přenést to, co nás zdobilo,“ říká kouč Vítkovic Jakub Petr.
Boleslav na úvod klopýtla
Samotný začátek sezony Mladé Boleslavi nevyšel. Dva zápasy a nula bodů na kontě není to, co Bruslaři chtěli a co od nich hokejové veřejnost očekávala. Úvodní nezdary ale mohou vzít rychle za své. Vždyť město automobilů disponuje výborným týmem. Už tak bruslařsky velice dobře založený tým doplnily před touto sezonou velké individuality v čele s jedním z nejproduktivnějších hráčů celé extraligy posledních let – Michalem Vondrkou. Osa týmu zůstala stejná, nechybí zkušení borci Hanzlík, Klepiš, Pabiška, ani Orsava, Pacovský, Prochážka a trenér Vladimír Kýhos má tentokrát k dispozici nové brankáře, ať už Slovince Krošelje, nebo Pavla Kantora. Těsná porážka s Litvínovem a neúspěch ve Varech Bruslaře ještě více nahecuje a na Vítkovice budou mít motivaci o to větší, že v minulé sezoně na modro-bílé nenašli ani jednou recept.
Boleslav není týmem na nulu na kontě
Zkreslující pohled po prvních dvou kolech trenér Jakub Petr razantně odmítá. Varuje před sílou soupeře, který má na víc.
„Soupeř určitě před sezonou značně posílil. My se nesmíme nechat zmást výsledky z prvních dvou kol. Výsledkově se jim nepovedly, ale herně to bylo jiné, měli v obou utkáních, speciálně v úvodech, mnoho šancí. Boleslav určitě není týmem, který by měl být po dvou kolech na nule. My jsme si je detailně rozebrali – standardní příprava. Myslím, že můžeme čekat trochu jiný styl, než jaký Boleslav předváděla v prvních zápasech. Bylo tam pár věcí, ve kterých chybovali, ale tým bude po dvou neúspěších maximálně koncentrovaný a před domácím publikem natěšený zvítězit. Na to budeme naše hráče upozorňovat. Nelze vůbec pracovat s myšlenkou nějakého podcenění. To tam být nesmí. Boleslav byla právem odborníky pasována na jednoho z adeptů přímého postupu do čtvrtfinále a z toho pohledu musíme také k utkání přistoupit.“
Vítkovice chtějí diktovat tempo, ale pozor na Vondrku a další
Po dvou výhrách nemohou mít Vítkovičtí před třetím sezonním duelem jiný cíl, než vyhrát. Jdou do zápasu v Boleslavi optimisticky, ale také s vědomím o silných stránkách Bruslařů.
„Vytvářejí se tam zajímavé vazby. Přišel produktivní hráč Michal Vondrka. Je otázkou, v jakém složení na nás vyrukují, protože po dvou neúspěších se dají očekávat změny. Otázkou také zůstává, kdo bude chytat, minule začínal Krošelj, pak tam šel Kantor. To jsou takové detaily, kterými jsme se zabývali. Hru jsme se snažili si rozebrat, připravit se na to a náš cíl je jasný. My chceme být tím, kdo diktuje tempo, ať už je to doma, nebo venku a jen naše polevení, ztráta koncentrace nás mohou srazit z naší cesty, primárně je to hlavně o nás,“ připomíná trenér Ostravanů.
Základním táborem Poděbrady
Netradičně vyrazili hokejisté Vítkovic do Mladé Boleslavi s jednodenním předstihem. Chtějí se tak vyhnout komplikacím v dopravě. Do Čech vyjeli ve čtvrtek a svůj stan rozbili v Poděbradech.
„Vyjeli jsme o den dříve – vzhledem k dopravní situaci. Nechceme hráče vystavit zbytečnému stresu z cestování, přijít o ranní trénink kvůli brzkému odjezdu a také riskovat případné problémy na cestě a zpoždění. Už minulý týden jsme do Pardubic jeli nestandardně dlouho, proto jsme se rozhodli raději zvolit cestu o den dříve. Budeme v Poděbradech, kde také budeme v pátek trénovat a do Boleslavi dorazíme až přímo na zápas,“ dodává Jakub Petr.
bk mladá boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA
Pátek 21 9., 17:30, ŠKOENERGO ARÉNA MLADÁ BOLESLAV
Zápas 3. kola Tipsport Extraligy 2018/2019 mezi BK Mladá Boleslav a HC VÍTKOVICE RIDERA hostí mladoboleslavská ŠKOENERGO ARÉNA v pátek 21. září od 17:30 hodin. Fandové jej mimo arénu mohou sledovat prostřednictvím streamu na webu
www.hokejka.cz, na serveru
www.onlajny.cz, nebo v tradiční re-online reportáži po třetinách na oficiálních stránkách HC VÍTKOVICE RIDERA a zajímavé momenty a změny stavu na účtech vítkovického klubu na sociálních sítích.
[countdown id="21234" show_venue="1" show_league="0" align="none"]
Kurz Tipsport
1 |
10 |
0 |
02 |
2 |
2,40 |
1,50 |
4,10 |
1,55 |
2,55 |
Tipsport Extraliga 2018/2019 - tabulka po 2. kole
Poslední vzájemný zápas
Výsledky obou týmů v minulém kole
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky: 5. Lev (Olesz, Trška), 14. Schleiss (Trška, Dej), 17. Lev (Trška, Dej) – 12. Jarůšek (Blain, Košťálek), 14. Forman (Pavelka, Kalina).
Rozhodčí: Šír, Lacina – Bryška, Špůr.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 2:1.
Diváci: 7 121.
Střely na branku: 33:37
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Výtisk, Trška – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík
HC Energie Karlovy Vary - bk mladá boleslav 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Vágner (Skuhravý, Kohout), 17. Šenkeřík (Kverka, Stloukal), 32. Skuhravý (Gorčík), 60. Lapšanský (Rohan).
Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Jelínek, Brejcha.
Vyloučení: 3:1, navíc Skuhravý (KV) 10 min. za nesportovní chování.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 3 841.
Střely na branku: 23:37.
BK Mladá Boleslav: Krošelj (32. Kantor) – Hanzlík (C), Bernad, Němeček, Pláněk, Kotvan, Dlapa – Klepiš, Musil, Šťastný – Látal, Žejdl (A), Orsava – Vondrka, Skalický, Pacovský (A) – Kousal, Najman, Procházka
Bilance „last 5“
HC VÍTKOVICE RIDERA: 2 – 0 – 0 – 0
BK Mladá Boleslav: 0 – 0 – 0 – 2
(výhry – výhry v PP/SN – porážky v PP/SN – porážky)
Nejlepší hráči obou týmů
HC VÍTKOVICE RIDERA
Nejproduktivnější hráč: 3 body – Rastislav Dej (0+3), Peter Trška (0+3)
Nejlepší střelec: 2 góly – Jakub Lev
Nejlepší nahrávač: 3 asistence – Rastislav Dej, Peter Trška
Nejlepší hráč na buly: 56,52% – Jakub Lev
Nejlepší bilance +/- bodování: +1 – 8 hráčů
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 21:11 – Peter Trška
Nejlepší hráč podle Radegast Indexu: 11 RI bodů – Jan Výtisk
Nejtrestanější hráč: 4 trestné minuty – Samson Mahbod, Peter Trška
Nejlepší brankář týmu: 96,43% – Patrik Bartošák
BK Mladá Boleslav
Nejproduktivnější hráč: 2 body – Lukáš Žejdl (1+1)
Nejlepší střelec: 1 gól – David Němeček, Lukáš Žejdl, Jakub Orsava
Nejlepší nahrávač: 1 asistence – Lukáš Žejdl, Martin Pláněk, Jakub Klepiš, Martin Látal, David Bernad
Nejlepší hráč na buly: 50,00% – Pavol Skalický
Nejlepší bilance +/- bodování: +1 – David Němeček
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 21:51 – Jakub Klepiš
Nejlepší hráč podle Radegast Indexu: 6 RI bodů – David Němeček
Nejtrestanější hráč: 2 trestné minuty – 5 hráčů
Nejlepší brankář týmu: 90% – Pavel Kantor
BK Mladá boleslav
Rok založení: 1908 jako Bruslařský klub Mladá Boleslav
Klubové barvy: zelená, bílá a černá
Změny názvu: 1908 BK Mladá Boleslav, 1927 Mladoboleslavský SK, 1939 BK Mladá Boleslav, 1948 Sokol BK Mladá Boleslav, 1966 Auto Škoda Mladá Boleslav, 2000 HC Mladá Boleslav, 2004 BK Mladá Boleslav
Největší úspěchy: 4. místo 2015/2016
Bilance Vítkovice - Mladá Boleslav v samostatné Tipsport ELH
Celková bilance: 32 – 18 – 2 – 0 – 0 – 12 – 96:75
Bilance Vítkovic doma: 16 – 11 – 1 – 0 – 0 – 4 – 50:28
Bilance Vítkovic venku: 16 – 6 – 1 – 0 – 0 – 8 – 46:47
(zápasy – výhry – výhry PP či TS – remízy – prohry PP či TS – prohry – skóre)
Nejvyšší vítězství Vítkovic doma: 8:4 – 2011/2012, základní část
Nejvyšší vítězství Vítkovic venku: 7:2 – 2010/2011, základní část
Nejvyšší prohra Vítkovic doma: 1:4 – 2014/2015, základní část
Nejvyšší prohra Vítkovic venku: 1:5 – 2008/2009, základní část
Vzájemné zápasy s Mladou Boleslaví v nejvyšší soutěži
2018/2019: X:X, X:X - X:X, X:X
2017/2018: 3:2 SN,
7:1 -
4:1,
4:2
2016/2017: 2:5,
3:2 –
2:3,
0:3
2015/2016: 0:1,
4:1 –
2:4,
5:3
2014/2015: 1:4,
4:1 –
5:3,
2:1 PP
2011/2012: 8:4,
4:1 –
1:4,
3:4
2010/2011: 4:1,
3:1 –
2:1,
7:2.
2009/2010: 3:0,
2:1 –
2:3,
6:5.
2008/2009: 1:0,
1:3 –
0:3,
1:5.
1937/1938: nesehráno pro nepřízeň počasí
1936/1937: 6:2
Hlavní trenér: Vladimír Kýhos
Asistent trenéra: Vladimír Čermák, Boris Žabka
[player_list id="16745" title="" number="50" columns="number,position,height,weight,hole" orderby="default" order="" show_all_players_link="0" align="none"]