Napraví vítkovičtí před vlastními fanoušky svou reputaci proti favorizovaným Pardubicím? Zápas 18. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Dynamo Pardubice, hostí OSTRAVAR ARÉNA v neděli 5. listopadu od 17:00 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online na serveru vstupenky.hc-vitkovice.cz a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.
Pardubické Dynamo plynule navázalo tam, kde po loňské základní části skončilo. Pardubičtí v první extraligové čtvrtině nenarazili na tým, proti kterému by nedokázali bodovat a právem tak okupují první příčku o bod před Litvínovem. Východočeši se mohou pyšnit jak nejproduktivnějším útokem soutěže, tak jednou z nejméně propustných defenziv. I přesto se ale ve hře Dynama dají najít aspekty, které budou muset Varaďovi svěřenci ještě vypilovat. Pardubičtí jsou po Vítkovicích druhým nejméně vylučovaným týmem Extraligy a svým soupeřům v početní výhodě povolili jen osm branek, což je s úspěšností lehce nad 84 % řadí na pátou příčku. O příčku lépe jsou na tom v přesilových hrách.
Trenér Varaďa se může spolehnout na Lukáše Radila, který je s jedenadvaceti kanadskými body nejproduktivnějším hráčem soutěže, se dvanácti góly je také jejím nejlepším střelcem. Hranici bodu na zápas se přibližuje také Robert Kousal a s patnácti body je za nimi v závěsu útočník Lukáš Sedlák.
Obránce Peter Čerešňák je se třinácti body mezi nejproduktivnější pěticí obránců Extraligy. Pardubičtí dosud vyšli bodově naprázdno pouze v utkání s druhým Litvínovem, kterému na jeho ledě podlehli 1:4. Aktuálně mají Východočeši šňůru tří vítězství v řadě, když si poradili postupně s Kladnem, Spartou a naposledy s Olomoucí. V těchto třech utkáních navíc vstřelili patnáct branek.
I přesto, že se aktuálně vítkovičtí nachází na třinácté příčce, mohou se pyšnit faktem, že mezi nejproduktivnější pěticí extraligových obránců mají hned dvojnásobné zastoupení. Stuart Percy je s patnácti body třetí a Willie Raskob s dvanácti body pátý. Zatímco Percy sbírá body převážně v přesilových hrách, ve kterých bodoval už devětkrát, tak Raskob září při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Jedenáct z celkových dvanácti kanadských bodů zaznamenal osmadvacetiletý Američan při hře pět na pět.
Zápas 18. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Dynamo Pardubice, hostí OSTRAVAR ARÉNA v neděli 5. listopadu od 17:00 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online na serveru vstupenky.hc-vitkovice.cz a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

Tipsport Extraliga HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Dynamo Pardubice neděle 5. 11., 17:00 OSTRAVAR ARÉNA
Soupeř: HC Dynamo Pardubice

Z kabiny Vítkovic
Vítkovice pokračují ve víkendovém domácím dvojzápase. V pátek přivítali na svém ledě v derby mistrovský Třinec a vyprodaný palác se více jak 50 minut bavil výborným a hlavně vyrovnaným hokejem. Jenže pak přišel výpadek domácích a smršť hostů, která z utkání 3:3 udělala hrozivý výsledek 6:3 pro Oceláře. „Třikrát jsme vyrovnali, prohrávali jsme pokaždé o gól a vždycky jsme se dokázali dostat do zápasu, což byl výborný signál pro hráče. Akorát potom z neskutečných chyb, které jsme vytvořili, to znamená přečíslení, a kór ve třetí třetině, ono to bylo i během toho zápasu, ale ve třetí třetině nás potrestali a dali čtvrtý, pátý a šestý gól. Nabídli jsme jim neskutečný počet ztrát a oni toho využívali pro přečíslení dvou nebo tří na jednoho. S takhle silným soupeřem se to nemůže stávat, jestli chceme uspět, tak tohle nemůžeme dělat,“ zmínil na tiskové konferenci po utkání asistent trenéra Vítkovic Jiří Veber. Modro-bílí nejsou v dobré situaci. Kromě nepříznivých výsledků je nadále trápí rozsáhlá marodka. Útočník Rastislav Dej se sice vrátil a hned gólem, ale mimo hru zůstávají nadále pro zranění obránci Jakub Stehlík, Yohann Auvitu a Mário Grman kvůli nemoci a zranění útočníci Jakub Kotala a Valentin Claireaux a nemocní Patrik Zdráhal a Roman Půček. Už v pátečním utkání si Ostravané vypomohli hráči prvoligové Poruby, konkrétně Ondrejem Šedivým a Aaronem Berishou. Podobná výpomoc pro nedělní utkání není vyloučena, i když je otázkou, kteří hráči to budou vzhledem k tomu, že Poruba hraje v sobotu v Litoměřicích.Vítkovice o soupeři
Lídr extraligové tabulky v Ostravě, jeden z největších aspirantů na mistrovský titul. Vítkovičtí moc dobře vědí o síle Pardubic. „Čekáme podobně silného a kvalitního soupeře, jakým byl Třinec v pátek. Je to těžký kalibr. Top v extralize. Chystáme se na ně precizně. Stav našeho týmu je pořád takový, jaký je, musíme si vypomoci hráči ať už z Poruby nebo z juniorky. Ale přesto přese všechno se připravujeme tak, abychom na soupeře byli maximálně nachystaní a podali maximální výkon,“ hlásí hlavní trenér Pavel Trnka. Je otázkou, jaká bude sestava Ostravanů pro utkání, kromě výše zmíněných hráčů na marodce totiž visí otazníky i nad dalšími právě vinou zdravotního stavu. Vítkovice hostí v této sezoně Pardubice už podruhé. V prvním utkání dokázaly držet s Dynamem krok po dvě třetiny, jenže pak přišel obdobný výpadek, jaký zaznamenali modro-bílí v pátek proti Třinci a Dynamo z Ostravy před více než měsícem odvezlo body po výhře 7:3. Duel na východě Čech – předehrávka vánočního 31. kola – byl v závěru října odložen pro virózu v ostravském celku na 30. listopadu.Zajímavost rytíře Vítka

NEDĚLE 5. LISTOPADU, 17:00
[countdown id="48404" show_venue="1" show_league="1" align="none"]

1 | 0 | 2 | 10 | 02 | 12 | |
---|---|---|---|---|---|---|
Vítkovice - Pardubice
|
3.10 | 4.23 | 2.03 | 1.79 | 1.37 | 1.23 |