Zodpovědný výkon, radost. Úleva? Až večer v posteli, usmál se Jan Hruška

Přišel před několika dny jako jeden z nejzkušenějších a na vítkovických výkonech je to znát. I díky útočníkovi Janu Hruškovi se ostravský soubor prosadil proti Zlínu za tři body a v tabuce získává cenné body před svými pronásledovateli. Po pátečním duelu v Liberci čeká Rideru doma náročný souboj se sousedem v tabulce, jágrovým Kladnem.

Honzo, jak velká úleva je pro tebe těsné vítězství nad Zlínem?

Úleva… tak úleva ještě zatím nepřišla, zatím je to pořád radost. Úleva přijde, až si lehneme všichni do postele.

S výhrou určitě panuje spokojenost, ale klid na hokejkách v útoku stále chybí?

Jo, šance byly, bohužel nám tam toho moc nespadlo. Já si ale myslím, že tenhle jeden gól a vítězství 1:0 je to nejlepší, co se nám mohlo dneska stát. Protože všichni víme, jak jsme k němu došli. Byla tam spousta zblokovaných střel, výborný výkon gólmana a zodpovědná hra. Takže jenom takhle dál.

Ty sám jsi měl i jeden sólový únik, co tam bylo špatně nebo proč to nevyšlo?

Prostě jsem to neudělal dobře. Doufal jsem, že ho rozhýbu a chtěl jsem mu to vrátit mezi nohy. Ale on byl na zemi hodně brzo a místo tam nebylo. Mně se to nepovedlo, on to udělal hodně dobře, nic z toho nebylo.

Co říkáš na výkon Zlína, nečekal jsi, že bude trochu dominantnější? V tabulce je ve středu tabulky a mohl hrát relativně v klidu…

Mám docela pocit, z těch čtyř zápasů tady, že jsme všichni, co tu jsme, hráli docela slušně. Ale samozřejmě to výsledkově bylo bídné. Nečekal jsem, že by nás měl Zlín nějak přehrávat, síla a kvalita tu je a musí se to zlomit, když budeme hrát tak jako v Olomouci 50 minut.

Podobně jako v Olomouci jste ubránili oslabení. Takže tohle je to, čím si začínáte pomáhat?

Chtěl bych odpovědět nějak zajímavě, ale řeknu: tak určitě! (úsměv) Jako nedá se na to moc odpovědět, samozřejmě jsme rádi, že jsme nedostali góly v oslabení. Byli bychom blázni, kdybychom je chtěli dostávat.

A jak moc jste na tom pracovali po přídělech v předchozích zápasech?

Pracuje se na tom celoročně, jak tady, tak v každém klubu. Tyhle nerovnovážné situace většinou rozhodují zápasy, takže jsou na to videa, jsou na to různé tréninky přímo zaměřené. Teď jsme je hráli slušně a doufám, že v tom budeme pokračovat.

Jaké to je psychicky zvládat stav 0:0 po dvou třetinách? Litvínov vede, Pardubice vedou … co se hráči honí v hlavě?

Je si myslím, že je potřeba, aby se toto nevmínalo. Víme, o co jde a my už v podstatě hrajeme play off. Každý zápas potřebujeme dovést do vítězného konce, protože víme, jak je spodek nahuštěný a jak všechny ty týmy posilují. A taky se snaží vydolovat co nejvíce bodů stejně jako my. Jdeme do každého zápasu s tím, že jej chceme vyhrát, ale nesmíme si připouštět, co by kdyby… Prostě jdeme vyhrát a udělat pro to maximum.

Takže v kabině je teď bujará radost nebo jste hned zkoumali jak hráli vaši sousedi v tabulce?

Já se přiznám, že nezkoumali. Byla tam ještě nějaká všeobecná radost, ale pak se všichni rozutečou k telefonům a budou se dívat, jak hráli ostatní.