Změny v kádru A-týmu k 1. květnu – příchody

Šest nových hráčů vítají ve Vítkovicích s prvním květnovým dnem. Trh s hokejisty se oficiálně otevírá, a tak ostravský klub může zveřejnit jména nových tváří, které budou v nadcházející sezoně 2021/2022 bojovat ve vítkovických modro-bílých barvách.

K oficiálnímu konci sezony v pátek 30. dubna oznámil HC VÍTKOVICE RIDERA jména hráčů, se kterými nepočítá nebo nemůže počítat pro novou sezonu. Květen přináší otevření hráčského trhu a tedy oficiálně také možnost zveřejnit jména nových hráčů, se kterými naopak v Ostravě již pro nový extraligový ročník počítají.

„Snažili jsme se doplnit a posílit kádr tak, aby vyhovoval hernímu stylu, který chceme s trenéry praktikovat a taky, aby hráči zapadali charakterově do současného mužstva. Ohlíželi jsme především po hráčích, kteří budou pro náš tým v obou těchto kritériích přínosem, jak po zkušených, tak po těch, se kterými chceme pracovat na jejich rozvoji tak, aby byli členy základu našeho týmu. Samozřejmě vše probíhalo ve vzájemné komunikaci s Milošem Holaněm jako hlavním trenérem a také s majitelem klubu Alešem Pavlíkem,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček. „Je jednoznačnou výhodou, že se k nám vracejí i hráči, kteří v nedávné minulosti v našem klubu hráli,“ pokračuje Šimíček.

Příchody – k 1. 5. 2021

Narozen: 2. 6. 1999

Výška/váha: 180 cm / 83 kg

• LHK Jestřábi Prostějov: – 33 zápasů – 31 bodů (14+17) – +13

„Chtěl bych jenom připomenout, že se jedná o první už oficiálně potvrzená jména, to znamená, že nadále pracujeme na případných dalších příchodech, něco už rozjednáno máme, ale jako vždy – oznámíme to až ve chvíli, kdy bude vše dotaženo až úplně do konce,“ vysvětluje Roman Šimíček.

S nově příchozími hráči je sportovní ředitel spokojený. „Já myslím, že třeba Rosťa Marosz se v minulé sezoně představil fanouškům Vítkovic svými výkony sám. Rado Tybor je další známé jméno. Aleš Stezka k nám přichází z Havířova, kde odváděl velice dobrou práci. Karel Plášil hrál dobře, i když v Budějovicích to v minulé sezoně nebylo vůbec snadné. Jakub Stehlík je zkušený hráč, bohužel Znojmo toho mnoho kvůli koronaviru v EBEL nemohlo odehrát, naštěstí alespoň část sezony strávil v Třebíči. Petr Chlán je v jedenadvaceti letech perspektivní útočník, který se v minulé sezoně v první lize ukázal jako produktivní. Já myslím, že tyhle příchody jsou minimálně adekvátními náhradami za hráče, kteří už u nás nepokračují.“

Vítkovičtí hlásí ještě jeden návrat do sestavy: „Kromě zmíněných nových hráčů se k nám v srpnu připojí opět kanadský obránce Jesse Dudas. Ten měl kvůli zranění přerušenou smlouvu a léčil se v Kanadě. Máme informace, že po zdravotní stránce by už měl být v pořádku a má stále chuť a touhu hrát za Vítkovice, které mu přirostly k srdci. Takže jsme se s Jesse Dudasem domluvili na tom, že se k týmu připojí v srpnu a bude tady nejdříve formou měsíční zkoušky, protože přece jen rok nehrál. Pokud na zkoušce uspěje, smlouvu prodloužíme. Kádr ještě není definitivně uzavřen,“ říká Šimíček.