Změny v kádru A-mužstva k 30. dubnu 2021 – odchody

Poslední dubnový den je tradičně posledním oficiálním termínem sezony. Soutěžní ročník 2020/2021 končí v pátek 30. dubna a společně s ním se uzavírají angažmá hráčů, se kterými se klub nedohodl na prodloužení smluv.

Přelom dubna a května je vždy termínem, kdy dochází k největším hráčským přesunům. Je to z toho důvodu, že oficiální termín konce sezony je 30. dubna. K tomuto datu také končí smlouvy těm hráčům, se kterými nebyly prodlouženy kontrakty na další období. Trh s hráči se oficiálně otevírá následně 1. května.

Logicky také v A-mužstvu dochází ke změnám k poslednímu dubnovému dnu. „S některými hráči jsme se nedohodli na prodloužení jejich kontraktů. Jiní, jako Dominik Lakatoš a Filip Pyrochta, využili klauzule o možnosti odejít do zahraničí, i když dostali na české poměry velice slušné nabídky. Filip Pyrochta dokonce ještě v průběhu minulé sezony smlouvu podepsal. Ale rozhodli se jít zahraniční cestou, což chápeme a respektujeme. Už jsem to zmínil v jednom z předešlých rozhovorů, že od nás odchází brankář Miroslav Svoboda, útočníci Alex Mallet, Jan Schleiss. K dalším odchodům dochází na základě konce hostování daných hráčů u nás,“ ozřejmuje sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Odchody po sezoně 2020/2021 – k 30. 4. 2021

Miroslav Svoboda (brankář, 34 zápasů – 14 výher – 91,31%

Robert Černý (obránce, 32 zápasů – 4 body (1+3) – -3)

Lukáš Doudera (obránce, 16 zápasů – 2 body (1+1) – 0)

Jakub Kubeš (obránce, 5 zápasů – 1 bod (0+1) – 0)

Filip Pyrochta (obránce, 30 zápasů – 10 bodů (2+8) – -6) – uplatněna výstupní klauzule pro zahraniční angažmá

Dominik Lakatoš (útočník, 53 zápasů – 44 bodů (24+20) – -1)

Alexandre Mallet (útočník, 54 zápasů – 22 bodů (8+14) – -4)

Josef Mikyska (útočník, 51 zápasů – 12 bodů (4+8) – -8)

Jan Schleiss (útočník, 50 zápasů – 18 bodů (6+12) – -5)

David Stach (útočník, 11 zápasů – 1 bod (0+1) – -3)

Nicolas Werbik (útočník, 49 zápasů – 13 bodů (4+9) – -7)

„Jak už jsem zmínil, jedná se o hráče, se kterými jsme se nedohodli na pokračování v našem klubu, nebo kteří využili výstupní klauzule a vybrali si možnost odejít do zahraničí. Všem hráčům děkujeme a přejeme jim hodně štěstí v pokračování jejich kariér a v nových angažmá,“ vzkazuje Roman Šimíček. „Ještě bych rád dodal, že s některými hráči současného kádru ještě jednáme.“

Poslední dubnový den znamená uzavření sezony a tedy konec smluv, trh s hráči se v rámci Tipsport Extraligy otevírá 1. května a od té doby bude možné podepisovat smlouvy s novými hráči a také oficiálně zveřejňovat uskutečněné podpisy. „Informace o nových hráčích zveřejníme, až to bude možné, tedy začátkem května,“ připomíná sportovní ředitel vítkovického hokejového klubu.