Zkušeného Vůjtka střídá dravec Holaň

První z důležitých otázek pro nadcházející sezonu mají hokejisté Vítkovic vyřešenu. Tým povede v příští sezoně kouč Miloš Holaň, asistenta mu bude dělat Mojmír Trličík. Management ostravského celku vsadil na mládí, budeme mít nejspíš nejmladší trenérskou dvojici v extralize.
     Hlavní kouč Miloš Holaň si tak ve svých pětatřiceti letech vyzkouší první velké angažmá. I když nejstarší vítkovičtí hráči jako například kapitán Roman Šimíček jsou jeho vrstevníci, s autoritou by Holaň neměl mít problémy. V ostravské Sareze už jednou úspěšně muže vedl, Sareza tehdy prožívala jedno z nejlepších období historie. „Nemyslím si, že by můj věk měl být nějakým handicapem. Pravda je mi teprve pětatřicet, trénuju už ale bezmála sedm let,“ nechal se slyšet novopečený kouč Vítkovic, kterého na roli hlavního kouče trpělivě vychovával jeho učitel, Vladimír Vůjtek starší. I on by měl po vyléčení v klubu zůstat, otázkou je, v jaké roli. „S panem Vůjtkem samozřejmě počítáme. Je ale předčasné říct, na jakou pozici. Předně se musí úplně uzdravit, což všichni doufáme nebude dlouho trvat,“ řekl manager klubu Aleš Pavlík. A proč dostala šanci tak mladá dvojice? „Vsadili jsme na mládí. Oba kouči jsou i přes svůj věk hodně zkušení a dost toho dokázali. Mojmír Trličík to dotáhl až na asistenta reprezentace, souhra Vůjtka s Holaněm byla příkladná,“ dodal Pavlík.
     A kdo je tedy novým vítkovickým trenérem? Miloš Holaň se narodil v dubnu 1971. Za pár dnů tak oslaví své pětatřicáté narozeniny. Je odchovancem Vítkovic, kde už v sedmnácti letech nakoukl do nejvyšší soutěže. Vojnu strávil v Dukle Trenčín. Po návratu sehrál v Ostravě patrně svou nejlepší sezonu v kariéře. V třiapadesáti utkáních nasbíral osmašedesát bodů a jako jediný obránce v nedávné historii nejvyšší soutěže se stal lídrem kanadského bodování. I on stál za vynikajícím stříbrem Vítkovic v této sezoně. Holaň se prosadil i v NHL, kde mu jediný zápas chyběl k dosažení padesáti startů. Tuto metu by famózní bek jistě překonal. Bohužel však místo soubojů s protihráči bojoval se zákeřnou nemocí. Málokdo by se po prodělání leukemie dokázal vrátit na led. Holaň to však zvládl, i když jeho výkony už nebyly tak suverénní. Trenérskou kariéru zahájil ve Znojmě, kde se věnoval mládeži. První mužskou štací byl post hlavního trenéra v ostravské Sareze. Odtud se už jen přestěhoval o pár kilometrů na východ do Vítkovic, kde dělal asistenta zkušenému Vladimíru Vůjtkovi staršímu. Teď po něm přebírá hlavní slovo.