Žebříček hokejových klubů Evropy: Vítkovice poskočily na 35. místo

Tradiční žebříček TOP 250 evropských hokejových klubů ovládl letos SKA Petrohrad. Nejlepším českým celkem je mistrovská Kometa na 6. místě. Vítkovice poskočily o slušných 29 pozic.

HC Vítkovice RideraŽebříček nejlepších 250 evropských hokejových klubů sestavuje tradičně franouczský server passionhockey.com. Jeho redaktoři hodnotí kluby podle bodového systému, který bere v úvahu výsledky ze základní části, z play off, z pohárových soutěží včetně Ligy mistrů. Bodový zisk samozřejmě ovlivňuje i koeficient kvality jednotlivých lig.

Absolutní vrchol pořadí obsadily týmy z Ruska, Švédska a Finska. První je SKA Petrohrad, který se na špici umístil i loni. Druhé místo obsadilo švédské Växjö, pomyslný bronz získala CSKA Moskva. Nejlepší český celek Kometa Brno, obsadil šestou pozici. Vítěz základní části Tipsport Extraligy z Plzně skončil 12.

Vítkovice se díky čtvrtému místu v základní části posunuly na výbornou 35. pozici, což oproti loňsku znamená posun o 29 míst. Až za ostravským klubem skončily kolosy, jakými jsou například Linköping, Spartak Moskva, Davos, či Adler Mannheim nebo Servette Ženeva.