Ze zámoří se vrací talentovaný Šimon Stránský, prodloužil také Daniel Kurovský

Další mladá síla do vítkovického útoku! Po dvou sezonách v kanadské juniorské WHL se do HC VÍTKOVICE RIDERA vrací mládežnický reprezentant Šimon Stránský. Nový kontrakt podepsal s klubem také další talent Daniel Kurovský.

Vítkovice i nadále pokračují cestou vlastních odchovanců, kterým chtějí i v příští sezoně dávat potřebný prostor. Po dvou letech v kanadské juniorské WHL se do mateřského celku vrací devatenáctiletý mládežnický reprezentant Šimon Stránský.

Šimon Stránský je dalším z pokračovatelů hokejového klanu Stránských. Jeho dědeček Vladimír Stránský v roce 1981 získal s Vítkovicemi mistrovský titul, otec Darek Stránský je odchovancem Vítkovic a aktuálně působí v roli trenéra v Litvínově. Starší bratr Matěj Stránský je členem organizace Dallas Stars a v posledních sezonách hraje v AHL za tým Texas Stars.

Devatenáctiletý rodák z Ostravy prošel mládežnickými kategoriemi Vítkovic. V posledních dvou sezonách působil v kanadské WHL v týmu Prince Albert Raiders, kde celkově odehrál 137 utkání, ve kterých nasbíral výborných 109 bodů za 31 gólů a 77 asistencí. Ačkoli v minulé sezoně neprošel draftem NHL, je v hledáčku prospektů i pro letošní draft. Do mateřského celku se vrátil poprvé vyzkoušet dospělý hokej, s ostravským klubem podepsal dlouhodobou smlouvu.

„Šimona vnímáme jako takovou investici. Je to náš odchovanec, já osobně jsem jej trénoval poprvé ve čtvrté třídě, takže vím o jeho přednostech i slabinách. Měl ve své dosavadní kariéře určitý vývoj. Co chci určitě vnímat, to je, že když opustil náš dorost, velmi dobře se prosadil a prosazoval v kanadské WHL, což je svým pojetím nejkvalitnější juniorská soutěž v zámoří a je hodně těžké se v ní prosadit. Je pravdou, že pro mě určitým zklamáním a i pro něj, bylo to, že se nedostal loni na draft NHL. Každopádně prošel mládežnickými reprezentacemi, byl s námi u stříbrného úspěchu na Memoriálu Ivana Hlinky, dva roky hrál na mistrovství světa dvacítek. Nyní přichází zpátky, aby se poprvé dostal do dospělého hokeje. Bude to výzva nejen pro něj, ale i pro nás trenéry. Já bych byl jenom rád, kdyby se prosadil už ve své premiérové sezoně v seniorském hokeji. My jako realizační tým mu budeme stát, lidově řečeno za zadkem, aby se mu to podařilo, ale především má potenciál, aby toto splnil. Herně je univerzální, může být na pozici centra i křídla a věřím, že se o to popere a prosadí se,“ charakterizuje nového hráče A-mužstva Vítkovic jejich trenér a generální manažer Jakub Petr.

Kromě vracejícího se Stránského si Vítkovice zajistily v útoku i další „mladou pušku“. Nový dlouhodobý kontrakt podepsal také devatenáctiletý forvard Daniel Kurovský, který už má svou první extraligovou sezonu v seniorském hokeji za sebou.

„Kuryho fanoušci už z minulé sezony znají. Je to znovu hráč, který by si už měl říct o místo v základní sestavě, do které loni nakukoval. Herně i výkonnostně roste, ale já jej nebudu zbytečně vychvalovat, protože musí naplno pracovat a naplno využít svého potenciálu. Jsem rád, že jsme jej podepsali znovu na dlouhodobé bázi. Je na něm, aby ukázal, co v něm je, šlapal na záda zkušenějším a starším borcům v týmu. Má potenciál power forwarda – urostlý typ, pravák, s tahem na bránu, takových hráčů moc není, ale samozřejmě i víme o jeho slabinách,“ míní v návaznosti na Daniela Kurovského vítkovický kouč a manažer.

„Samozřejmě u těchto hráčů je nutné počítat s variantou, že se mohou objevit na draftu. S tím musíme počítat vždy. Takže u obou hráčů je na to v jejich dlouhodobých smlouvách myšleno, protože nechceme brzdit jejich rozvoj. Každopádně nyní jsou smluvně vázáni u nás, počítáme s nimi do kádru a další věci budeme řešit až v případě úspěšného draftu a případných nabídek z organizací NHL,“ doplňuje Jakub Petr směrem k potenciálnímu zájmu o mladé hráče z nejlepší ligy světa.

Šimon Stránský

Číslo dresu:
Post: útočník
Narozen: 21. prosince 1997 v Ostravě
Výška: 181 cm
Váha: 82 kg
Držení hole: levá
Odchovanec: Vítkovice
Předchozí kluby: Vítkovice (do 2014), Prince Albert Raiders (WHL, 2014 – 2017), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2017)

První zápas v extralize:
První zápas ve Vítkovicích:
Počet zápasů v extralize: