Zase jsme do toho vletěli a vyšlo to, usmívá se Šimon Stránský

Diváci v OSTRAVAR ARÉNĚ mohli proti Pardubicím vidět prakticky totožné utkání jako v pátek s brněnskou Kometou. Soupeř měl po dvou třetinách několikabrankový náskok, ale dva body nakonec berou Vítkovice. Druhý vítězný nájezd zaznamenal gólem jako přes kopírák Roberts Bukarts, ovšem vyrovnávací branku nadvakrát ověřenou videorozhodčím dal Šimon Stránský.

Šimone, u tvé vyrovnávací branky se gól zkoumal hned dvakrát. Byl sis hned jistý, že branka bude platit nebo jsi měl pochybnosti?

Jo, byl jsem si jistý, když jsem viděl ten puk před sebou i hokejku. Ono to možná vypadalo jako vysoká hůl, ale puk jsem trefil pod břevnem. Já jsem si byl stoprocentně jistý, že gól bude platit.

Trenérská výzva je tady až od letošní sezony, přesto, zažil jsi někdy, že by se branka kontrolovala dvakrát?

Nene, to jsem nezažil.

A jaké to je? Gól se uzná a pak se jde znovu zkoumat…

Spíše kluci když se ptali čárových, tak říkal, že zkoumají jinou situaci. Myslím, že nedovolené bránění brankáři. Tak tam si to moc nepamatuju, ale nevnímal nebo neříkal jsem si, že bych tam nějak projel kolem gólmana. Takže jsem byl trošku zaskočený, ale věřil jsem, že ten gól uznají.

Nebál ses, že vám to sebere nějakou tu euforii? Přeci jen se to řešilo dlouho, je asi lepší hrát hned…

To je pravda, trošku jsme vystydli. Ale pak jsme myslím pokračovali dále v tom dobrém hokeji a měli tam ještě nějaké další šance. Škoda, že jsme to neproměnili a zase to dopadlo až na nájezdy.

Stejně jako minulý zápas se vám úplně nepovedly první dvě třetiny. Je k tomu nějaké vysvětlení nebo co se s vámi děje pak v závěrečné části?

Je to těžké, vy novináři se na to ptáte už… no prostě často. (úsměv) Skoro každý zápas. Já nevím, jsme možná takoví svázaní nebo nervózní. Fakt nevím, čím to je. Ale najednou to pak z nás spadne a hrajeme výborně. Zaměříme se na to, musíme na tom zapracovat, tak snad už to takhle příště nebude.

Jste docela mladé mužstvo. Nemůže to být třeba i tou nezkušeností? Navíc zakončení jste měli docela hodně, ale dlouho se vám nevedlo…

Je to možné, ale zase i když jsme mladí, tak máme za sebou nějaké zápasy. Možná bychom si měli poradit i v těch větších šancích. Ale prostě v tréninku cvičíme všechno, střílíme, dáváme góly. Tak snad se to projeví častěji i v zápase.

Jak vůbec probíhala debata po druhé třetině? Dopadlo to pak stejně jako proti Kometě, tak co jste si říkali o té druhé pauze?

No, tak říkali jsme si, že když jsme to zvládli v pátek, tak to musíme zvládnout i teď. Že teď zase můžeme zapnout, hrát ten náš hokej. Jestli potřebujeme prohrávat 0:2 to nevím, ale zase jsme do toho vletěli a podařilo se nám to znovu vyrovnat.

Takže vám to svědčí více než vést 2:0 po některých ztracených zápasech?

(úsměv) Zatím to tak vypadá, ale já myslím, že takto dohánět zápasy nám nebude vycházet do nekonečna. Musíme se na to fakt zaměřit a zahrát to lépe.