Zápas jsme ztratili v předbrankovém prostoru, míní Ondřej Roman

Vítkovický útočník Ondřej Roman v duelu se Spartou opět rozdával přesné přihrávky, z jedné dokonce poslal Vítkovice do vedení šikovným zakončením Roberts Bukarts. Pak ovšem přišla pětigólová smršť Sparty a všechny tři body míří do Prahy.

HC Sparta PrahaOndro, který moment nebo aspekt vás stál proti Spartě zápas?

Stály nás hlavně předbrankové prostory. Sparta z toho dala tři góly a oni nás tam víceméně nepustili za celý zápas k nějaké dorážce. A Sedláček nevyrážel žádné puky.

V zápase jste se mohli chytit i přesilovými hrami, ale z nich také neudeřilo…

To je taky pravda. Ale pak ty přesilovky byly už za docela rozhodnutého stavu, tuším 1:4 to bylo a byly hned dvě za sebou. Myslím, že největší šanci jsme měli v té hned první, kterou jsme nevyužili. Samozřejmě to je chyba.

Přesto jste se v utkání dostali do vedení, ale hned za půl minuty bylo srovnáno. Co se tam přihodilo?

To bylo špatné. Dali jsme gól a já si ještě ani nestihl sednout na střídačku a už jsme dostali. Tam nevím, někdo od nás tam spadl na led a asi jsme trochu přestali hrát. Oni toho rychle využili.

Sparta byla o dost rychlejší a agresivnější. Prakticky vás nepustili do hry. Tak čím to bylo?

Přesně, přesně tak. Byli hodně dobře silově vybaveni a předčili nás i v bruslení. V tom si myslím, že bychom měli mít navrch snad s každým týmem v Extralize. Tentokrát jsme to ale nepředvedli a bohužel jsme prohráli.