Zápas divoký, atmosféra super, míní Patrik Bartošák

Stejně jako v utkání v Pardubicích byl jedním z hlavních stavebních kamenů vítězství gólman Patrik Bartošák. V průběhu utkání vyřešil hned několik velkých šancí Pražanů, počínal si suverénně i při přesilových hrách Sparty a dovedl tak Vítkovice ke druhé výhře v sezoně.

HC Vítkovice RideraPatriku, když začněme tím kuriozním gólem na 2:2. Vyjel sis tam proti hráči, který byl v brejku. Můžeš trochu popsat proč jsi vyjel tak vysoko?

No, věřil jsem svým schopnostem asi více, než jaké schopnosti mám. Nejspíše budu muset zamakat na svých sprinterských soubojích. Ale jak říkám, ten puk se tam jen tak šoural, ale protihráč to udělal šikovně a přehodil mě. Nevím jestli to tam ještě doklepl nebo se to do branky došouralo samo. Jednoznačně moje chyba, ale kluci to naštěstí odpracovali za mě.

 

Nerozhodilo tě to ve zbytku zápasu?

Vůbec ne. Mé sebevědomí je tak vysoké, že tohle mě vůbec nerozhodí. (smích) Jak říkám, já věřím svým schopnostem a vím, že chytat umím. A jestli jednou dostanu takovýhle gól, to se stane. To se stane každému. Určitě mě to nerozhodilo, že bych z toho byl nějak na prášky.

 

Takže tě to spíše zdravě naštvalo? Další gól jsi pak už nepustil za svá záda…

No, zdravě naštvalo. Mě nezdravě naštvou úplně všechny góly, které dostanu. (smích) Jestli jej dostanu v přesilovce pět na tři nebo ten již zmíněný druhý. Mě naštve všechno, ale motivuje mě to pak k dalšímu výkonu. Ne, že by mě to mělo rozhodit, ale motivuje mě to.

 

Ale ošemetných nebo zajímavých situací v zápase bylo spousta. Jak jsi to viděl ty z branky?

Práce bylo chvilkama hodně, chvilkama nic. Bylo to takové podivné utkání, hlavně tedy pro mě, nevím co by na to řekl gólman na druhé straně. Chvilkama se zatáhli, pak měli tlak oni, na to jsme měli tlak zase my. Bylo to takové ne moc příjemné, ale takové zápasy v sezoně přijdou a musím si na to zvykat a poprat se s tím.

 

V utkání jste ubránili tři přesilovky pět na tři, hlavně ta poslední trvající 104 vteřin byla asi nejdůležitější. Byl to klíčový moment zápasu?

Neřekl bych zlomový. Byl to důležitý moment, to ano, ale že by se to vyloženě lámalo to si nemyslím. I když jsme to ubránili tak ještě měli tři minuty na vyrovnání. Tam ale měli tuším ještě faul, takže jsme měli přesilovku. Nějaký ten čas jsme pak hráli u nich v pásmu, ale pořád ještě měli dostatek času na to vyrovnat. Byl to důležitý moment a klobouk dolů před tím, jak se s tím kluci popasovali v posledních minutách. Nepustili Spartu téměř k ničemu.

 

Co jsi nepochytal v té přesilovce ty, to za tebe chytil Honza Výtisk…

(skočí do řeči) Já pořád říkám, že Honza by měl být na soupisce spíše napsaný jako třetí gólman, než jako obránce. A v současné formě i jako útočník, protože dává i branky a to co tam předvádí, to je neskutečné. Bojovník a to co tam dělá pro tým, to je neuvěřitelné. Velká osobnost v naší organizaci, ne jen tady v kabině. Je to důležitá část Vítkovic.

 

Po první třetině byl stav 3:2, čtyři branky se vměstnaly do pěti minut. Přišly nějaké rady od trenérů to trochu uklidnit aby se to nezvrhlo v nějakou přestřelku?

To nevím, já z brány pokyny na střídačku neslyším. (úsměv) Já jsem si ale v brance říkal, že tohle dneska asi fakt žádný souboj gólmanů nebude. Naštěstí se to pak uklidnilo a góly přestaly padat. Bylo to ovšem takové divoké, i Martin Prusek mi říkal, že když zapisoval ten náš druhý vstřelený gól tak se jen podíval z papíru nahoru a stav 2:2. Bylo to ráz na ráz, ale jestli tam byly pokyny to uklidnit nebo neuklidnit. Nebo to hrát do desíti, to nevím o čem se bavili kluci.

 

Se startem do sezony tedy musíte mýt spokojeni, je to tak?

Šest bodů ze šesti je asi maximum co můžeme získat, takže start do sezony super. Určitě jsme spokojeni, že jsme navázali na poslední zápas přípravy. Že náš herní plán plníme do puntíku a to co jsme si nalajnovali před sezonou se nám daří plnit.

 

Takže skalp Sparty, jednoho z favoritů soutěže, je asi pozvánka pro fanoušky k dalším zápasům?

Určitě to tak je. Myslím si, že diváci dneska fakt klobouk dolů co předvedli. A to nejen kotel, ale i fanoušci v celé hale. Hala se zapojovala do fandění a atmosféra byla super, i diváci cítili, že asi potřebujeme nabudit právě proti Spartě. Taková ta rivalita mezi týmy tady je. Dnes byli fanoušci sedmý hráč na ledě.

 

Zítra tady bude další derby proti Spartě, tentokrát fotbalové. Těšíš se a půjdeš se podívat?

Nesleduju fotbal, ale vím, že tady zítra přijede i fotbalová Sparta. Ale že bych se tam šel podívat, to asi ne. Já si zahraju fotbal spíše jen tak na xBoxu. A doufám, že kluci ostravští navážou na naši výhru a taky uspějí.