Žákovský Winter Classic: Ostravské derby pod otevřeným nebem v Bruntále

Žáky HC VÍTKOVICE RIDERA čeká už tuto neděli fantastický zážitek. V rámci dalšího kola ligy starších žáků se utkají v městském derby s rivaly z Poruby. Unikátní ovšem bude místo zápasu. Šesťáci a osmáci budou bojovat se svými soupeři pod otevřeným nebem na kluzišti v Bruntále!

Winter Classic pod otevřeným nebem je v NHL, finské Liize, i dalších elitních hokejových soutěžích čím dál častější a získává si na obrovské popularitě. Atraktivní je nejen pro fanoušky, ale také pro samotné hráče a je jasné, že ti nejmladší hráči obecně na takto prestižní zážitkové akce slyší nejvíce. Proto se HC VÍTKOVICE RIDERA společně s HC RT TORAX Poruba dohodli na společném Winter Classic duelu svých žákovských mužstev.

Samozřejmě pro dvojzápas ligy starších žáků nebude vystavěno speciální kluziště s vlastními tribunami pro desítky tisíc diváků, nebo na multikapacitním stadionu. Ostravské žákovské derby se odehraje na otevřeném zimním stadionu v Bruntále.

Do boje pod otevřeným nebem půjdou hráči šesté a osmé třídy a kromě klasického náboje městské bitvy půjde i o prestiž, každý bude chtít v netradičním zápase uspět.

„My jsme si něco podobného zkusili už před rokem při takovém exhibičním tréninku až zápase na rybníku v Petřvaldě. Klukům se to hodně líbilo, takže jsme pro letošní sezonu chtěli jít opět ven, ale nejen na trénink, ale do opravdového zápasu a vzhledem k tomu, že v Bruntále je otevřené kluziště a dobré podmínky, rozhodli jsme se do toho jít. Moc se na to těšíme a věříme, že oba zápasy budou hodně atraktivní a také, že je zvládneme lépe my,“ říká trenér 6. a 8. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA Luděk Krayzel.

Ostravské žákovské derby Winter Classic se hraje na zimním stadionu v Bruntále v neděli 21. ledna. Začátky zápasů jsou 15:00 a 17:00 hodin.

Grafika: hcporuba.cz