Začal druhý týden přípravy A-mužstva

Krátký víkendový oddych vystřídala opět tvrdá a intenzivní dřina. A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA vstoupilo do druhého týdne letní přípravy.

Druhý týden letní přípravy zahájili hokejisté Vítkovic opět v prostorách OSTRAVAR ARÉNY a přilehlé atletické haly. „Pokračujeme podle plánu našeho kondičního trenéra Igora Horyla. Od tohoto týdne se připravujeme rozděleni na dvě skupiny tak, abychom se prostřídali a nebyli najednou celý tým na malém prostoru,“ líčí trenér Pavel Trnka.

Do tréninkového procesu se postupně už v prvním týdnu dostali i ti hráči, kteří na prvním srazu chyběli vinou školních povinností. V tomto týdnu se do společné přípravy s týmem zapojil i exliberecký útočník Dominik Lakatoš. Z tohoto pohledu je tým ve svém aktuálním složení pro společnou přípravu kompletní. „Individuálně trénují, stejně jako v minulých letech, jen Rostislav Olesz a Ondřej Roman,“ podotýká trenér Trnka.

Kromě rozdělení na skupiny a přidání intenzity a náročnosti tréninků čeká ve druhém týdnu i série prvních ověřovacích testů, které poslouží pro srovnání trénovanosti. Pracovní týden bude také zkrácen – v Ostravě se mužstvo bude připravovat jen do čtvrtka, v pátek má volno. „Zkrácení je ale jen relativní. V pátek sice budeme mít volno, ale už v sobotu ráno odjíždíme na soustředění na Slovensko kde vlastně okamžitě zahájíme třetí tréninkový mikrocyklus,“ dodává Trnka.