Za dar staré gardy nové vybavení pro mládež

Z daru bývalých hokejistů pořídil HC VÍTKOVICE RIDERA nové vybavení pro zlepšení tréninkového zázemí mládeže, především nejmenších žáčků.

V říjnu věnovali zástupci týmu Stará garda HC Vítkovice šéfovi HC VÍTKOVICE RIDERA Aleši Pavlíkovi dar na vítkovickou mládež ve výši 20 tisíc korun. Ostravský hokejový klub prostředky použil na nákup nového tréninkového vybavení.

„Jsme rádi, že nás takto podpořili naši bývalí hráči a ceníme si toho. Vzhledem k tomu, že šlo o dar směrem k mládeži, probrali jsme potřeby právě s trenéry žákovských mužstev a nakoupili jsme nové vybavení, konkrétně malé branky pro přípravku a nejmenší žáčky,“ prozrazuje hlavní účel využití daru staré gardy sportovní manažer HC VÍTKOVICE RIDERA Ladislav Svozil.

K čemu jsou malé branky potřeba? Nejmenší žáčci nehrají hokej na velké klasické hokejové branky, ale logicky na menší – v rámci tréninků i v rámci zápasů mini hokeje. Původní staré branky už ale byly v dezolátním stavu. „Nakoupili jsme úplně nové branky, které budou zcela naše, a tak se nám nemůže stát, že nám je budou využívat jiní, například starší uživatelé a pronajímatelé ledových ploch, kteří se mnohdy výrazně podepsali na špatném stavu starých branek,“ připomíná Svozil.

Kromě branek pro přípravku a 3. a 4. třídu se nového vybavení dočkala i Akademie Českého hokeje HC VÍTKOVICE RIDERA. „Pořídili jsme také klasické velké hokejové branky, které poslouží v našem tréninkovém stanu pro suchou přípravu mimo led v rámci kolektivních sportů, jako je například malý fotbal. Ještě připomenu, že kromě branek jsme nakoupili i nové míče a že tréninkový stan nevyužívají striktně pouze hráči Akademie, ale i žáci, takže jde o vybavení opět pro kompletně celou naši vítkovickou mládež,“ dodává Svozil.