Využijí Vítkovice odvetu k obratu, nebo si Liberec pohlídá postupové vedení?

Úterní odveta osmifinále Ligy mistrů rozhodne, kdo z dvou extraligových soupeřů unikátní série postoupí jako první český klub do čtvrtfinále Champions Hockey League. Za stavu 1:0 po prvním duelu k tomu má blíže Liberec, Vítkovice ale rozhodně nejsou bez šance. V OSTRAVAR ARÉNĚ se hraje v úterý 8. listopadu od 17 hodin.

Druhý zápas rozhodne. Série osmifinále Ligy mistrů mezi Vítkovicemi a Libercem je hodně vyrovnaná. Ačkoli český úřadující šampion má ke čtvrtfinále blíže, Ostravané nemusejí vůbec propadat skepsi či panice. Odveta na jejich ledě se totiž hraje za stavu pouze 1:0 pro Liberec. Vítkovičtí tak musejí vyhrát o dva góly, což i při jejich střeleckém trápení zní nadějně. „I když se jedná o souboj českých týmů, jde o zápas na evropské scéně. Stav je z našeho pohledu stále řešitelný. Chceme udělat vše pro to, abychom uspěli,“ říká trenér Jakub Petr.

V Liberci rozhodl jeden gól

Až v 57. minutě se diváci v Liberci dočkali v prvním utkání prvního a současně také jediného gólu. Vítkovičtí na ledě Bílých Tygrů i se značně omlazeným a marodkou prořídlým kádrem dokázali držet krok s týmem, který před tím zvítězil v pěti extraligových duelech po sobě. Klíčovou roli sehrál brankář Daniel Dolejš, který znovu předvedl, že patří mezi evropskou špičku. Bohužel až chyba ve vlastní přesilovce, která měla být v závěrečných okamžicích zápasu vítkovickou devízou, nabídla Liberci příležitost ke skórování ve vlastním oslabení a zajištění si jednobrankového náskoku po poločasu série. „Naše taktika byla zřejmá. Zapojili jsme pár nováčků do obrany, což není žádná omluva. Organizaci hry v obranném pásmu se nám až na výjimky dařila, pro naše mladé hráče je to veliká zkušenost. Fotbalový výsledek se u nás pomalu stává tradicí, ale daleko víc mě trápí, že jsme nevyužili naše šance. Ať už jsme jeli dva na jednoho nebo nám chybou pomohl brankář, selhali jsme,“ rozebírá první duel osmifinále kouč Petr.

Do odvety s uzdravenými i s posilou

Týden starý zápas ale Ostravané už neřeší, soustředí se na odvetu na svém ledě. Pro ni už by trenéři měli mít k dispozici několik navrátilců z marodky a také svou novou akvizici, slovenského forvarda Radoslava Tybora. „Rado se k nám připojil hned po zápase v Liberci. Okamžitě se zapojil do tréninkového procesu a ani administrativně už nic nestojí v cestě tomu, aby v odvetě nastoupil,“ povídá vítkovický lodivod. V problémech ovšem částečně zůstává stále defenziva, a to i vinou toho, že byť zdravý Marek Hrbas nemůže nastoupit, protože v této sezoně už Ligu mistrů hrál v dresu Sparty a za druhý klub v jedné sezoně této soutěže už nastoupit nesmí.

Vítkovice mají šanci

Jak už bylo zmíněno, stav série mezi Libercem a Vítkovicemi je aktuálně 1:0. Série se hraje na dvě utkání, přičemž o postupujícím rozhoduje celkové skóre z obou zápasů. Vzhledem k vyrovnanému stavu mohou přijít na řadu i prodloužení a samostatné nájezdy, to ale jen za předpokladu, že po 60 minutách druhého zápasu bude vyrovnané celkové skóre série. V případě, že zápas samotný skončí remízou po 60 minutách, pak logicky postupuje s náskokem jednoho gólu Liberec. Vítěz společné série Vítkovic s Libercem narazí ve čtvrtfinále na vítěze souboje mezi finským celkem KalPa Kuopio a švýcarským Fribourg-Gottéron, jejich série je vyrovnaná 1:1.

Champions Hockey League
Úterý 8. 11., 17:00, OSTRAVAR ARÉNA, HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec

Druhý zápas série play off osmifinále Ligy mistrů mezi Vítkovicemi a Libercem se hraje v úterý 8. listopadu od 17:00 hodin v Ostravě. Vstupenkyna ostravský duel stojí 150 korun a jsou v prodeji online v síti Ticketportal.Na pokladně OSTRAVAR ARÉNY budou vstupenky v prodeji ve středu od 9 hodin. Majitelé permanentních vstupenek mají samozřejmě vstup v rámci své karty zdarma bez jakýchkoli dalších výdajů či úkonů.

OSMIFINÁLE CHAMPIONS HOCKEY LEAGUE

Bílí Tygři Liberec – HC VÍTKOVICE RIDERA

Průběžný stav série: 1:0

1. zápas

Bílí Tygři Liberec – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 57. Bartovič (Šimek, Vlach). Rozhodčí: Nikolič, Vinnerborg – Lhotský, Suchánek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4527. Střely na branku: 24:19.

Bílí Tygři Liberec: Will – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner,Jánošík, Vitásek, Pyrochta – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Bulíř, Ordoš, Radivojevič – Bartovič, Svačina, Mikyska – Vlach, Špaček, Stránský – Hrníčko

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – L. Kovář, D. Krenželok, Puzič, Sedlák, Bail, Rudl, Adamík – Szturc, Stastny, Vandas – Zdráhal, Roman, D. Květoň – Kolouch, Balán, E. Němec – Illéš, Hudeček, Tomi