Výroční zpráva klubu HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek za sezonu 2017

Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA má za sebou úspěšnou sezonu 2017 a to první pod novým názvem titulárního sponzora, společnosti RIDERA a.s. Klub HC VÍTKOVICE RIDERA je právnická osoba, jejímž hlavním předmětem činnosti a zároveň i cílem je vytváření vhodných podmínek pro zabezpečení a rozvoj sportu a tělovýchovy ve svých mládežnických družstvech a to konkrétně ve sportovním odvětví – lední hokej. Nejvyšším orgánem je členská schůze, která se schází zpravidla jednou ročně a na které by se měla zhodnotit činnost dle stanov – jako je výchova a provozování mládežnického hokeje klubu HC VÍTKOVICE RIDERA v rámci ČSLH, výsledky hospodaření za uplynulou sezonu a výhled hospodaření (rozpočet) na sezonu příští.

Sportovní výsledky a členská základna

V loňské sezoně bylo registrováno v mládežnických kategoriích od přípravky přes 2.třídu až po mužstvo juniorů celkem 241 dětí a mládeže a neregistrovaných dětí v přípravce bylo evidováno 17.

Výsledky a umístění jednotlivých mládežnických družstev

Junioři – soutěž (extraliga juniorů – celostátní) – 14. místo z 18ti účastníků

Starší dorost – soutěž (extraliga staršího dorostu) – 5.místo ve skupině Východ, v nadstavbové                          části skupiny B – 13.místo

Mladší dorost – soutěž (extraliga mladšího dorostu) – 2. místo na mistrovství republiky

8.třída  – soutěž (liga starších žáků-skupina A) – 1.místo a na mistrovství republiky 2.místo

7.třída – soutěž (liga starších žáků-skupina C) – 1.místo

6.třída – soutěž (liga mladších žáků-skupina B) – 1.místo

5.třída – soutěž (liga mladších žáků-skupina D) – 3.místo

Co se týče sportovních výsledků a činnosti klubu je třeba zmínit, že klub HC VÍTKOVICE RIDERA pořádá každoročně v přípravném období mezinárodní turnaje staršího a mladšího dorostu, které jsou konány pod záštitou statutárního města Ostravy a jsou i městem Ostrava finančně podporovány v rámci schválených dotačních titulů. Turnaje jsou velice kvalitně obsazeny jak tuzemskými, tak i zahraničními mužstvy a stávají se tak velice kvalitní přípravou pro závodní období.

Na závěr minulé sezony byla navázána spolupráce s čínským hokejovým klubem ČIČIHAR DRAGONS, v jejímž rámci přijelo v červnu na tréninkovou stáž 5 čínských hokejistů a 2 členové doprovodu. Recipročně pak vyjelo naše redukované mužstvo mladšího dorostu na turnaj do čínského ČIČIHARU, který s přehledem vyhrálo. Akce byla úspěšná i ze společenského hlediska.

V průběhu uplynulé sezony jsme řešili v souvislosti se změnou názvu klubu i klubového loga problémy se změnou dresů mládežnických družstev a jednotného oblečení tak, aby korespondovaly s těmito změnami. Je předpoklad, že otázka dresů a oblečení bude zdárně vyřešena do konce sezony 2017/18.

Co se týče hospodaření spolku za sledované období, tak náklady na celkový provoz činily celkem 12 635 835,- Kč a  příjmy pak činily Kč 12 720 000. Veškeré náklady a výnosy odpovídají plánu na uvedené období.

Rozpočet klubu na příští období je plánován jako rozpočet vyrovnaný  v oblasti výdajů i příjmů  ve výši Kč 13 200 000,- .