Výroční zápas se blíží! Chcete taky repliku retro dresu „V“?

Stejně jako hráči HC VÍTKOVICE RIDERA obléknou v duelu se Spartou repliky historicky prvních vítkovických dresů ze začátku 30. let, tak také fanoušci se mohou pro výroční utkání odít do černo-bílé kombinace s „V“ na prsou!

HC Vítkovice RideraVelká oslava 90. výročí založení vítkovického hokejového klubu se blíží! Výroční zápas s velkým „V“. Hokejisté extraligového A-mužstva v pátek 21. prosince v zápase proti Spartě Praha obléknou repliky historicky prvních vítkovických dresů. A fandové mají také možnost obléknout se pro toto utkání, a nejen pro něj, do výročních trikotů.

Fanshop HC VÍTKOVICE RIDERA bude mít v den utkání v prodeji výjimečnou edici fandresů v designu replik historických dresů s „V“ na prsou. V nabídce budou dresy s čísly a jmény Patrika Bartošáka, Rostislava Olesze a Jana Výtiska a také dresy beze jména a bez čísla. Dresy budou v prodeji jak v kamenné prodejně před OSTRAVAR ARÉNOU, tak ve stánku fanshopu přímo v hale, ovšem jen v den utkání se Spartou.

Fandové mají také možnost nechat si vyrobit dres s vlastním jménem a číslem na objednávku. Objednávka se dá udělat online prostřednictvím e-shopu. Je nutné však brát v potaz, že dresy na objednávku s vlastním jménem a číslem nemusejí vzhledem k termínům být dodány včas k termínu výročního utkání.

Černo-bílé dresy s bílým „V“?

Černé svetry s bílými pruhy na rukávech a s vyšitým bílým „V“ na prsou byly historicky prvními hokejovými dresy týmu SSK Vítkovice po přesunu mužstva do Vítkovic a začlenění do organizace SSKV.

Svetry vítkovickým hokejistům upletla maminka hráčů Mieczyslava a Tadeusze Kasprzyckých Stefania. Tým je používal od začátku 30. let až do roku 1937, vybojoval v nich dva tituly mistra Země Moravskoslezské a Slovenska v letech 1934 a 1935. Dresy s bílým „V“ na prsou byly první osobitou vizáží hokejových Vítkovic v dobách, kdy se tým probojovával do čela hokeje ve městě Ostrava i mezi osmičku nejlepších klubů celého Československa.

Výroční utkání 21. 12. 2018

Současný HC VÍTKOVICE RIDERA má v rodném listu zapsán 23. prosinec 1928, proto volba výročního utkání k oslavě 90. výročí založení klubu padla logicky na domácí zápas 21. prosince 2018. Soupeřem současných vítkovických hokejistů bude tradiční klub, který jako jediný ze současného extraligového pole pamatuje zrod vítkovického hokeje – Sparta Praha.

Součástí oslav při výročním zápase 21. 12. bude nejen zápas, ve kterém extraligový tým oblékne repliky historických dresů, ale také pocta a ocenění Františku Černíkovi, spojené s vyvěšením jeho dresu pod strop OSTRAVAR ARÉNY.