Vyjádření GM Jakuba Petra k rozhodujícímu momentu zápasu v Plzni

HC VÍTKOVICE RIDERA se ústy hlavního trenéra a generálního manažera klubu vyjádřil ke spornému momentu středečního utkání mezi Plzní a Vítkovicemi, který za stavu 2:2 předcházel vítězné brance západočeského celku.

HC Vítkovice RideraVítkovičtí vyjádřili nesouhlas s posouzením sporného okamžiku při střídání v čase 56:31, při kterém obdrželi trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Z následné přesilové hry pak Plzeň vstřelila vítězný gól.

Hlavní trenér a generální manažer HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr k celé situaci vydává den po utkání a po prostudování všech dostupných videozáznamů i s přihlédnutím na reakci delegáta utkání v hodnoticí zprávě po zápase toto vyjádření: „Tímto bychom se chtěli vrátit ke středečnímu utkání 43. kola Tipsport Extraligy mezi HC Škoda Plzeň a HC VÍTKOVICE RIDERA. Jednoznačně nesouhlasíme s posouzením situace v čase 56:31, kdy jsme obdrželi trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Z následné přesilové hry vstřelil HC Škoda Plzeň rozhodující a vítěznou branku zápasu. Ze všech dostupných záběrů, které máme k dispozici, není patrné, jakým způsobem jsme se proti pravidlu o příliš mnoho hráčů na ledě provinili. Existuje více aspektů pro posouzení situace s příliš mnoho hráčů na ledě. Vysvětlení, které jsem dostal přímo v daném momentu od rozhodčích na ledě během utkání, ani jeden z těchto aspektů neprokazuje. Ještě více zarážející je, že v obvyklé zprávě delegáta po utkání bylo vyhodnocení této situace bez bližšího vysvětlení posvěceno. Paradoxně až naši žádost o vysvětlení situace nám bylo posléze až den po utkání dáno za pravdu, tedy trest za příliš mnoho hráčů na ledě nám neměl být uložen. Není to poprvé, co se nám obdobná situace přihodila. Jdeme přitom do finální fáze sezony, kdy každý bod, speciálně v našem postavení, může být rozhodující, proto jsme tímto verdiktem a celkovým postojem velice rozladěni a rozhodli jsme se na něj takto veřejně reagovat.“