Vyhrávat před vlastními fanoušky je pro nás důležité, ví vítězný střelec Jan Výtisk

Vítkovický zadák Jan Výtisk je ceněn pro jiné dovednosti než je zrovna střílení branek. Přesto když už dostane puk do sítě soupeře, bývá to vítězná branka. Před výbornou kulisou téměř vyprodané Ostravar Areny byl jeho gól rozdílový a pomohl tak prodloužit vítěznou domácí sérii Ostravanů již na sedm zápasů.

HC Vítkovice RideraHonzo, byla to tvá druhá nebo třetí branka v sezoně?

Třetí. Jsem to rozjel ve velkém stylu, že? (smích)

Dva byly vítězné a ten třetí mezi nimi také? Pamatuješ si své letošní branky?

Ježiš, tak to ani nevím. Vím jen, že ten první určitě. Ten jsem dal hned v prvním zápase a pak jsem to na dvacet zápasů zašpuntoval. No a dnes gól, parádní atmosféra a důležité tři body. Stál proti nám silný a těžký soupeř a jsme určitě rádi, že jsme vyhráli 4:1.

Můžeš nějak více popsat tvou branku? Rostislav Olesz tam dobře zaclonil a trefil jsi to perfektně…

Dostal jsem to tam, ale hlavně jsem to chtěl poslat na bránu. Oli (Rostislav Olesz) tam přejel a brankář tam nic neviděl. Naštěstí jsem to konečně trefil.

Puk tam u střely možná ještě někdo přizvedl, jak jsi to viděl ze svého pohledu?

Možná ano, ale v tu chvíli mě to upřímně ani moc nezajímalo. Byl to gól, tak jsem to nějak moc neřešil.

Rostislav Olesz říkal, že se nediví, že jsi vstřelil gól. Na tréninku ti to prý skvěle střílí…

Ne, on si dělá legraci samozřejmě. (úsměv) Ono někdy přijde zápas kdy ten čas tam je, dostanu puk a mám šanci vystřelit. Většinou jsou ale zápasy kdy ani nevystřelím na bránu. Šance tam dnes byly tak jsem se pokoušel to tam pálit. Naštěstí to tam spadlo, ale jak už jsem říkal. Důležité jsou tři body a že jsme před domácím publikem vyhráli.

Na kolik ti pomohl ranní trénink s para hokejisty, který jsi absolvoval?

No, asi pomohl hodně. Ráno jsem tam moc nestřílel, tak jsem si to nechal až na večer, což je dobře.

S Kometou jste měli sérii osmi prohraných zápasů. Jsi rád, že jste si zlepšili sebevědomí proti tomuto soupeři a vyhráli?

Ani ne, my jsme nemysleli na to, že máme nějakou špatnou sérii. Soustředili jsme se na to, že máme další domácí zápas před sebou. Teď nás totiž čekají venkovní zápasy tak jsme chtěli sérii domácích vítězství ještě natáhnout. Nějaká série s Kometou? Na to jsme vůbec nemysleli, chtěli jsme předvést dobrý výkon a hlavně urvat tři body.

V čem jste byli lepší než Kometa?

Jednoduše, dali jsme čtyři góly. V tom jsme byli lepší, ale jinak Kometa má velkou sílu, to víme všichni. Urvali jsme to a dali těch gólů konečně více.

Před domácím publikem jste vyhráli už sedmý zápas v řadě, navíc poslední čtyři šly hned za sebou. To je pro vás asi hodně cenná statistika, neztratit doma ani bod…

Určitě je to fajn. Pro nás je důležité vyhrávat před vlastními fanoušky. A jak říkám, měli jsme teď sérii několika domácích zápasů v řadě a potřebovali jsme je zvládnout. To nás musí nakopnout do dalších bojů, když pojedeme na zápasy ven. V neděli máme další zápas.