Vladimír Sičák se trefil podruhé za sebou

Obránce Vladimír Sičák by měl letos v týmu nahradit Angela Krsteva, který přes Brno odešel dop Ruska. A zatím se mu poměrně daří. V posledních dvou zápasech se zapsal mezi střelce, v duelu s Karlovými vary navíc trefil ještě tyčku.

Poprvé jste doma prohráli, i když jste v samém závěru snížili na rozdíl jediné branky. To už ale bylo pozdě, že?

„No bylo to nějakých sedmnáct vteřin před koncem a to opravdu bylo pozdě. Ale mohlo to přijít i dříve, vždyť myslím, že v deváté minutě třetí třetiny jsem trefil tyčku. Je to škoda. Kdybych to dal, mohlo to být všechno ještě jinak. Ale v poslední třetině už jsme byli hodně unaveni a moc nám to nešlo.“

Říkáš unaveni. Z čeho? Z té série zápasů venku?

„Nevím. Osobně jsem se na zápas ohromně těšil. Příští zápas jedeme do Plzně a tam se mi nikdy nehrálo dobře. S Vary to bylo domácí utkání a ty musíme zvládat. Když se prohraje venku, nic se neděje, doma by se ale mělo bodovat. Navíc teď máme opravdu těžký los.“

V zápase jste ustáli dvouminutové oslabení ve třech, ale pak jste dostali gól v přesilovce. Co se stalo?

„No, tam to někdo ze strany zbytečně vracel na modrou…“

Myslíš Viktora Ujčíka?

„No byl to Ujča. Neměl to vracet Trnkovi. Ten se toho trošku lekl, zlomilo se mu zápěstí, když to nahrával a tím pádem k tomu došlo. Navíc Jarda Kristek to trefil krásně, s tím se nedalo nic dělat.“

Dostali jste gól v oslabení už podruhé za sebou. Není to důvod k zamyšlení?

„Tak nad tím budeme přemýšlet (úsměv). Ale nic bych v tom neviděl. Prostě se to občas stane.“

Vary tady dneska předvedly opravdu dobrý výkon. Hlavně v pohybu a přístupu k hráčům.

„Hrály moc dobře. Ale překvapilo mě, že kromě těch přesilovek měly snad pět střel a vždycky to byla ráno jako prase. Já se snažím, ale nikdy mi to nelítá, zatímco kdokoli od nich vystřelil na bránu, tak s tím měl Kouba problémy. To byly dělovky a přesně umístěné.“

Dokázali jste snížit na 2:3 a pak přišla další branka Varů. To byl asi klíčový moment.

„Určitě. Byli jsme v kontaktu a zase nám utekli. Snažili jsme se s tím něco dělat v poslední třetině. Ale prvních deset minut to moc nešlo. Trenér řekl, ať to nastřelujeme, ale to tam musí být útočníci, aby s odraženými puky něco udělali.  Ten gól na 2:4 nás položil.“

Dal jsi gól v posledních dvou zápase, což asi potěší?

„A dneska jsem mohl dát i dav, kdybych netrefil podruhé jen tyčku. Ale jsem rád i za to. Loni jsem měl jeden gól za sezonu, teď mi to tam padá.“

Do poslední chvíle se řešilo, zda bude hrát Marek Malík. Dokonce v zápisu o utkání měl připravenou kolonku pro své jméno a byl s vámi i při rozbruslení? Nakonec nemohl hrát. Nenarušilo to koncentraci na zápas?

„To určitě ne. Byl s námi jako sedmý bek. A na šest obránců jsme odehráli už několik zápasů, takže jsme s touto variantou i počítali.“

Dělali jste strašně moc chyb. S tím by vám asi nepomohl ani Marek Malík.

„No třeba by je neudělal (smích). Ale prohrávali jsme strašně moc buly, po jedné jsme dostali i gól. Ale s tím se dá těžko něco dělat. Prostě to bylo čistě vyhrané buly, které hodil na hráče a tam není čas něco vymyslet. Ovšem ty individuální chyby to je něco jiného. A Vary je dokázaly potrestat.“

A jaký bude přínos Marka Malíka? Vy beci teď hrajete v šesti a asi jste dost přetíženi.

„Tak já doufám, že budeme hrát v šesti i dále. Marek má zkušenosti z NHL a samozřejmě by měl být oporou. Ale osobně jsem ho nikdy neviděl hrát. Na tréninku vypadá skvěle, ale spousta kluků je na tréninku skvělá, ovšem v zápase nejdou vidět. Marek má ale zkušenosti a měl by být posilou.“

V posledních čtyřech zápasech jste vyhráli jen jednou za tři body. Jste stále první, ale není už v týmu nějaká nervozita?

„Zatím to je v pohodě. Je jasné, že na Spartě a v Pardubicích jsme mohli získat ještě po bodu navíc a bylo by veseleji.“