Vítkovičtí veteráni míří na turné po Slovinsku

Dva duely čekají na začátku února Starou Gardu HC VÍTKOVICE STEEL na ledech slovinských soupeřů. Ostravští veteráni se 4. února střetnou s Bledem a 7. února s Jesenicí.

Po prosincové výhře nad Třincem a tedy obhajobě triumfu z derby loňského roku se hokejisté Staré Gardy HC VÍTKOVICE STEEL připravují na další prestižní podnik. Oproti předešlým rokům nezamíří staří páni na turné do Francie, ale přijali pozvání kolegů ze Slovinska.

„Kontakty jsme navázali při mistrovství světa přes tým hosta slovinské reprezentace. Také letos jsme dostali pozvánku do Francie, ale rozhodli jsme se pro změnu a přijali jsme nabídku Slovinců, abychom se střetli se starými gardami jedněch z jejich nejúspěšnějších týmů,“ říká Miroslav Dětský, hráč a také administrativní pracovník Staré Gardy Vítkovice.

Vzhledem k tomu, že projekt Staré Gardy Vítkovic nabral na obrátkách a více a více se odklání jen od „kamarádských pronájmů“ rozšiřuje se i realizační tým mužstva. „Vedoucího a v podstatě druhého trenéra nám nyní dělá Zdeněk Palička, bývalý brankář Vítkovic a ještě později prezident celého HC Vítkovice. Trenérem je taktéž bývalý hráč Vítkovic Pavel Prorok. Lékařem mužstva je Jindřich Prokop. Vytvoření realizačního týmu se v podstatě stalo nutností, protože i na starých gardách je organizace a administrativy téměř tolik, jako u A-mužstva, což samozřejmě svědčí i o úrovni zápasů starých gard. Není to jen ťukaná na žízeň, bereme to vážně a také proto s námi kompletní realizační tým jede i do Slovinska,“ připomíná Dětský.

Vítkovičtí staří páni míří do Bledu a do Jesenice v téměř kompletním složení. „Opory jako Lumír Kotala, Petr Holubář, Martin Smeták, Aleš Badal nebo Dan Kysela rozhodně nebudou chybět. Slovinci berou naše turné hodně prestižně, v podstatě od ledna probíhá aktivní promo našeho turné a proto také my k tomu musíme a chceme přistoupit s co největší vážností. Ještě bych chtěl na závěr poděkovat Jardovi Cimingovi a jeho společnosti JC Trans, která je jedním z našich hlavních partnerů, za umožnění cesty do Slovinska. Opravdu se o nás JC Trans stará jako o regulérní A-mužstvo a tudíž máme veškerý dostupný komfort, za což firmě i Jardovi patří velký dík,“ dodává na závěr Dětský.