Vítkovičtí v mládežnických reprezentacích: bronz U16, Fridrich gól v U19

Vítkovičtí dorostenci a junioři zakončili svá reprezentační vystoupení v této sezoně úspěšně. Trojice hráčů do 16 let získala s národním týmem na turnaji v Rusku bronz. Třetí skončila i U17 ve Švýcarsku, s ní i Ivan Ivan. V týmu do 19 let byl vidět junior Petr Fridrich.

Vítkovičtí mládežničtí reprezentanti mají za sebou i reprezentační část sezony a ročník 2018/2019 tak pro ně z pohledu zápasů skončil.

Vzhledem k tomu, že v kategorii U16 se nepořádá mistrovství světa, byl oficiálním vyvrcholením sezony pro šestnáctileté turnaj čtyř zemí v ruském Almeťjevsku. O národní dres si z Vítkovic řekla čtveřice Tomáš Machů, Ondřej Cubo, Marek Brada a René Smolka. Smolka se bohužel pro zranění nemohl zúčastnit, a tak do Ruska cestovalo jen trio Machů, Cubo, Brada. Česká šestnáctka na úvod těsně padla se Švédy. Neuspěla ani proti domácím Rusům, ale v boji o bronz předvedla za stavu 0:2 proti Finům výborný comeback a pětigólovou třetí třetinou si po výhře 5:3 připsala třetí místo na turnaji.

Turnaj čtyř zemí byl vyvrcholením sezony také pro českou sedmnáctku. Podnik hostila švýcarská Basilej a dres národního týmu oblékl z Vítkovic aktuální junior Ivan Ivan. ČR U17 skončila na turnaji třetí, k čemuž Ivan přispěl dvěma góly.

Ve slovenských Piešťanech se sešly nejlepší týmy do 19 let. V českém výběru nechyběl vítkovický junior Petr Fridrich, který se pod bronzovou příčku podepsal jednou trefou. Na druhé straně ovšem celý tým do 19 let zjistil, jaké jsou možnosti, protože například s ruským výběrem padl vysoko 0:6.

Reprezentace do 18 let na své sezonní vyvrcholení ještě čeká. Bude jím mistrovství světa ve Švédsku. Ve výběru trenéra Aloise Hadamczika ovšem vítkovický zástupce chybí. Potenciální možnost měl útočník Jan Bernovský, jenže ten přišel o šanci poprat se o místo v konečném výběru pro šampionát vinou zranění.