Vítkovičtí sedmáci sbírali zkušenosti ve Švédsku

Hráči 7. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA absolvovali v uplynulých dnech devítidenní turné po zemi úřadujících hokejových mistrů světa. Ve Švédsku sehráli celkem 4 přátelská utkání se stejně starými i staršími hráči a rozhodně se mohli vracet hodně spokojení.

HC Vítkovice RideraNěkolik tisíc kilometrů, cestování autobusem i trajektem, návštěvy řady zajímavých míst – ale hlavně 4 velmi kvalitní přátelská utkání ve čtyřech dnech. To vše absolvovali od 23. února do 3. března vítkovičtí sedmáci, kteří se vydali změřit své síly se soupěři z jedné z hokejově nejvyspělejších zemí světa. A ve Švédsku se rozhodně neztratili. Ba naopak, svůj klub HC VÍTKOVICE RIDERA tam reprezentovali v tom nejlepším světle.

Na úvod čekal na naše hráče v úterý 26. února soupeř zvučného jména z Göteborgu. Nikdo menší než Frölunda HC, klub, jehož A-tým nedávno již potřetí zvítězil v evropské CHL a zuby si na něm vylámala jak Plzeň tak brněnská Kometa. Výsledek utkání našich sedmáků se stejně starými soupeři však vyzněl jednoznačně pro Vítkovice, které na ledě Frölundy zvítězily 8:1.

O den později, ve středu 27.2., byl na programu přesun do 170 km vzdáleného Tidaholmu. Tam se vítkovičtí postavili o rok starším hráčům z týmu Tidaholm Hockey a po bezbrankové první třetině se mohlo zdát, že půjde o velmi vyrovnaný souboj. Ve druhé třetině však naši sedmáci zaveleli k útoku a nasázeli soupeři hned sedm gólů. V závěrečné dvacetiminutovce pak sice třikrát skóroval i Tidaholm, ale stejný počet branek přidali i Vítkovice a zvítězily tak výsledným skóre 10:3.

Čtvrtek byl z hlediska přejezdů nejodpočinkovějším dnem, neboť další soupeř čekal na naše hráče jen půl hodiny cesty z Tidaholmu v sousedním Falköpingu. I zde čekali na vítkovické sedmáky o rok starší soupeři. Přestože únava z náročného cestování a nabitého programu se už začínala pomalu projevovat, ujaly se Vítkovice po bezbrankové první třetině ve druhé dvacetiminutovce vedení, o které přišly až v poslední části hry, a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Posledním dějištěm tohoto česko-švédského měření hokejových sil bylo město Eksjö. Rychleji než naši hráči však 130 km z Falköpingu očividně urazily zprávy o dosavadních výsledcích tří předchozích utkání. A tak domácí neponechali nic náhodě a proti našim hráčům, vesměs ročníku 2006, postavili v Eksjö jen jediného stejně starého hráče, patnáct hráčů r. 2005 a dva dorostence r. 2004. Přesto jim Vítkovice celou první třetinu zdárně vzdorovaly. Domácí otevřeli skóre až ve druhé třetině, a když pak v posledním dějství skórovali ještě dvakrát, skončilo utkání 3:0. S ohledem na předchozí výkony a náročnost cestování však mohli vítkovičtí sedmáci odjíždět domů nadmíru spokojení.

“Pro naše hráče to byla první takováto velká hokejová zkušenost v zahraničí a zvládli ji na výbornou. Nejen, že měli – stejně jako my trenéři – šanci porovnat naši českou školu s tím, jak se hraje hokej ve Švédsku, ale zároveň si dokázali, že díky zodpovědnému přístupu a maximálnímu nasazení jsou schopni hrát i se staršími a mnohdy možná i zkušenějšími soupeři. Na všech hráčích bylo znát, jak vážně berou svou roli a jak chtějí náš klub reprezentovat co nejlépe, což se jim podařilo. Za to jim patří obrovský dík. Protože když za námi i po posledním utkání, které jsme jako jediné prohráli, přišli trenéři soupeře a hodnotili nasazení, herní projev i disciplinovanost našich hráčů s velkým uznáním, byla to velká odměna pro nás pro všechny. Nezbývá proto, než poděkovat všem rodičům i těm, kdo se na přípravě této cesty podíleli, protože zážitky a zkušenosti, které jsme si ze Švédska přivezli, jsou pro nás pro všechny velikým povzbuzením do další práce,” zhodnotil turné hlavní trenér vítkovických sedmáků Martin Tomášek.