Vítkovičtí osmáci zamířili do Ruska

Přesně po roce se představí vítkovičtí osmáci opět na mládežnickém turnaji v ruské Vologdě. Od 23. do 25. srpna budou bojovat o Pohár Ledové arény a změří své síly s pěti soupeři, z nichž hned tři budou o rok starší. Pokračuje tak úspěšná spolupráce v rámci projektů organizovaných díky partnerství Moravskoslezského kraje a Vologodské oblasti.

Téměř na den přesně před rokem se tehdejší vítkovičtí osmáci (roč. 2005) poprvé vydali do ruské Vologdy, odkud si dovezli nejen spoustu zážitků a zkušeností, ale především stříbrné medaile z turnaje o Pohár Ledové arény. Zda na tento jejich úspěch dokáží po roce navázat jejich o rok mladší spoluhráči (roč. 2006) se ukáže o nadcházejícím víkendu. Od pátku 23. do neděle 25. srpna se vítkovičtí utkají postupně s pěti soupeři. Hned tři týmy přitom budou tvořit hráči ročníku 2005, takže konfrontace to bude více než cenná.

“Jsme rádi, že v závěru vrcholící letní přípravy můžeme absolvovat takovýto turnaj a věřím, že i s našimi hráči, z nichž pár si ve Vologdě zahrálo již loni, zanecháme opět co nejlepší dojem,” těší se hlavní trenér 8. třídy a někdejší vítkovický hráč Martin Tomášek.

Tým odcestoval do Vologdy již ve sředu 21. srpna a po absolvování letů z Prahy přes Petrohrad do Čerepovce dorazil autobusem do cíle své cesty ve čtvrtek dopoledne. Během prvního dne pobytu navštíví místní skanzen a muzeum, absolvuje večerní trénink a v pátek ráno se již vrhne do ostrých bojů. Celá cesta se přitom začala připravovat již v březnu.

“Po našem loňském úspěšném vystoupení ve Vologdě jsme na oplátku pozvali tamní celek na Moravskoslezské hokejové hry U13, které jsme ve spolupráci s vedením našeho kraje uspořádali u nás ve Vítkovicích letos v únoru. A de facto již během tohoto turnaje jsme obdrželi od představitelů Vologodské oblasti opětovné pozvání, protože úroveň našeho turnaje i hru našich svěřenců hodnotili velmi kladně. Během pobytu ve Vologdě pak budeme plánovat další návštěvu mladých ruských hokejistů v Ostravě, kam by rádi zavítali v době nadcházejícího prosincového mistrovství světa juniorů,” hodnotí vzájemný přínos této slibně se rozvíjející spolupráce prezident klubu Petr Handl.