Vítkovické zadní řady rozšířil Petr Šidlík

Náhradou za Lukáše Kloka, uvolněného do KHL, přichází do Vítkovic čtyřiadvacetiletý obránce Petr Šidlík.

HC Vítkovice RideraObrana HC VÍTKOVICE RIDERA se rozšířila o dalšího člena. Defenzivní řady ostravského celku posílil čtyřiadvacetiletý Petr Šidlík, který v posledních sezonách hrál především za Duklu Jihlava, ale v minulosti oblékal dresy extraligových Karlových Varů, či Chomutova.

„Příchod Petra Šidlíka je logicky reakcí na odchod Lukáše Kloka, kterému jsme dali svolení s odchodem do KHL. I když bylo třeba jednat rychle, nejde o žádný přestup šitý horkou jehlou. Petra Šidlíka jsme měli v hledáčku už delší dobu a o jeho angažování jsme uvažovali už dříve, vzhledem k jeho věku, schopnostem, také nemalým zkušenostem. I tento hráč zapadá do naší klubové koncepce,“ říká k nové defenzivní akvizici hlavní kouč a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Čtyřiadvacetiletý Petr Šidlík je odchovancem Dukly Jihlava. V jejím dresu také strávil dosud nejvíce, ze své hokejové kariéry. Na svém kontě má přes 100 extraligových startů, zkušenosti sbíral i v zámořských juniorských soutěží a Českou republiku reprezentoval v mládežnických výběrech i na mistrovstvích světa do 18 a 20 let.

„Jedná se o komplexního obránce, dobrého jak pro defenzivní, tak ofenzivní práci. Pro nás trenéry se navíc nejedná o neznámého hráče, protože jsme jej já i Jakub Petr měli možnost mít v týmech mládežnických reprezentací. Věkově jde spíše o hráče střední generace, ale má dost zkušeností i kvalit, koncepčně nám do týmu zapadá a jak už řekl Jakub Petr, byl v našem hledáčku delší dobu, proto padla volba na něj,“ přidává poznatky asistent trenéra Pavel Trnka, který má ve Vítkovicích ze své pozice na starosti obránce.

 

Petr Šidlík

Číslo dresu:
Post: obránce
Narozen: 18. ledna 1994 v Jihlavě
Výška: 183 cm
Váha: 88 kg
Držení hole: levá
Odchovanec: Dukla Jihlava
Předchozí kluby: Dukla Jihlava (do 2011), Victoriaville Tigers (QMJHL, 2011 – 2014), Karlovy Vary (2014 – 2017), Piráti Chomutov (2015/2016), Dukla Jihlava (2014 – 2018), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2018)

První zápas v extralize: 2015
První zápas ve Vítkovicích:
Počet zápasů v extralize: 122 (včetně baráže v dresu prvoligových klubů)
Počet zápasů ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet vstřelených branek v extralize: 6
Počet vstřelených branek ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
(údaje k 30. 4. 2018)