Vítkovické A-mužstvo zahájilo ve čtvrtek přípravu na ledě

Negativní testy na COVID-19 u všech hráčů, trenérů a členů realizačního týmu pustily A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA do druhé fáze letní přípravy. Ve čtvrtek večer odstartovali Ostravané tréninky na ledě.

Čtvrteční odpoledne přineslo hlavní radostnou zprávu. Ve středu uskutečněné testy všech hráčů, trenérů a členů realizačního týmu A-mužstva na COVID-19 byly negativní a extraligový tým tak mohl odstartovat přípravu na ledě. Ještě ve čtvrtek večer se prakticky kompletní kádr trenérského triumvirátu Mojmír Trličík – Darek Stránský – Ladislav Svozil vrhl do ostrého tréninkového tempa mezi mantinely.

„Den začal dobrou zprávou, kdy jsme se dozvěděli, že máme všichni negativní testy na COVID a díky tomu jsme se pak s pozitivní náladou dostali k prvnímu společnému tréninku na ledě,“ oddechl si hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Na prvním tréninku na ledě Multifunkční haly chyběli jen obránci Roman Polák (plánovaně se k týmu připojí až v dalším týdnu) a Jesse Dudas (kvůli doléčení zranění z individuální přípravy). „Sešlo se nás 26 hráčů na ledě. Šedesát minut trénink. Ve vysoké intenzitě hned od začátku, protože volno bylo krátké a hráči byli jasně připraveni. Ode dneška začínáme trénovat na ledě. Na prvním tréninku jsme byli celé mužstvo, od pátku trénujeme dvoufázově nebo po skupinách, tak jak to bývá tradiční,“ přidává poznatek Trličík.

Vítkovický A-tým měl na led vyjet už v pondělí, program se ale nakonec právě kvůli testům na COVID-19 a zabezpečení chodu týmu v současných podmínkách o tři dny posunul. „Tím, že jsme nezačali v pondělí, tak současný plán je tak, že se vlastně trénuje i přes víkend. První fáze je tedy taková, že se devět dní, včetně dvojzápasu v rámci Poháru jede v jednom bloku na ledě a samozřejmě také v posilovně,“ odkrývá program svých svěřenců vítkovický kouč. „Akčně jsme tam vložili i víkend, ať jsme na zápasy připraveni.“

Jak už bylo zmíněno, obránci Roman Polák a Jesse Dudas se připojí k týmu později. „S Romanem Polákem jsme byli domluveni, že se k nám připojí ve druhém týdnu přípravy na ledě, takže od pondělí bude trénovat s námi. Jesse Dudas by měl přiletět 16. srpna s tím, že doléčuje zranění z individuální přípravy, ze které má zdravotní problém se zády. Jinak jsou všichni přítomni a zdravotně připraveni.“

Na ledě nechyběl v modro-bílém dresu ani útočník Rostislav Marosz, který doplnil tým na hostování z Kladna poté, co do Finska z Vítkovic zamířil Ondřej Roman. „Kádr je hotový. Přesně podle představ. Práce majitele Aleše Pavlíka a Romana Šimíčka byla excelentní, takže máme přesně to, co jsme chtěli a kádr je hotový, v podstatě se bude jen zužovat,“ říká otevřeně trenér Trličík, i když samozřejmě zcela nevylučuje případné úpravy kádru. „Nepočítáme s žádnými změnami, ale tak, jak se situace každým dnem i ve společnosti vyvíjí a mění díky koronaviru, tak se samozřejmě může stát, že nějaká změna může nastat, ale moc s tím nepočítáme.“

A-tým Vítkovic bude v následujících dnech pilovat formu na ledě. První utkání jej čekají v dalším týdnu. V rámci Generali Česká Cupu se v úterý 4. srpna střetnou ve Zlíně s místním PSG a ve čtvrtek 6. srpna přivítají na vlastním ledě Třinec.