Vítkovická přetahovaná o šestku pokračuje: V pátek doma derby

Vyrovnaná tabulka nedává nikomu prostor k oddechu. Vítkovice úterní výhrou nad Chomutovem potvrdily místo v šestce, ale potřebují pokračovat dál. Body z víkendových domácích zápasů s Třincem a Karlovými Vary potřebují jako sůl.

HC Vítkovice RideraPohled na tabulku může být zatím uspokojivý, ale nikdo z kabiny Vítkovic jej moc nevnímá. Ne z toho pohledu, že je práce dokonána. Není. Stačí jedno nepovedené kolo a Ostravané, stejně jako kdokoli jiný, bojují ne o šestku, ale o samotnou podstatu účasti v play off.

Tým trenéra Jakuba Petra udělal hodně důležitý krok v úterý. Vrátil se na svůj led po čtyřech zápasech na půdě soupeřů, ze kterých také nevytěžil ani bodík a dohromady za čtyři střetnutí vstřelil jen pět branek. Souboj nervů a především vlastní psychiky s předposledním Chomutovem ale Ostravané zvládli. Piráty rozstříleli 9:1. Splněná povinnost, chtělo by se říci, jenže ve sportu nic takového jako povinná výhra neexistuje.

„Na úvod musím říct, že jsme věděli o povedených výkonech Chomutova s top soupeři, které předcházely našemu zápasu. O to cennější pak tedy tato výhra je. Hráli jsme doma po měsíci, navíc po sérii čtyř porážek venku. Mužstvo k utkání ale přistoupilo velmi zodpovědně. Úvodní góly nás uklidnily,“ přiznal kouč Jakub Petr.

Podle vítkovického lodivoda byl pro úterní duel, ale i pro zbytek základní části i sezony hodně důležitý fakt, že se tým nenechal vysokým náskokem ukolébat. „Cením si toho, že i za rozhodnutého stavu plnili hráči svoje povinnosti, o kterých jsme si speciálně po zápase ve Zlíně povídali. Pondělí jsme strávili hodně času u videa, měli i interní, řekněme pohovory, takže si cením toho, že to mužstvo zavnímalo a pracovalo po celý zápas.“

Nyní před Vítkovicemi stojí další dva domácí zápasy. Jednak atraktivní páteční derby, na které se vzhledem k boji obou celků dá očekávat zaplněná hala a v neděli pak utkání s Karlovými Vary, ne nepodobné ve všech směrech tomu úternímu s Chomutovem. „Chtěl bych poděkovat těm třem tisícům, sedmi stům, dvaceti třem divákům, kteří na tento zápas přišli. To je to naše jádro, o kterém vždy mluvím. To jsou ti naši nejvěrnější, kteří i po čtyřech porážkách a na méně atraktivního soupeře a v neatraktivní termín přišli a nenechali nás na holičkách. Velké poděkování z kabiny těmto našim pravým fanouškům, kteří nás vždy podporují,“ vzkázal nejvěrnějším z věrných Jakub Petr za celý tým ale jedním dechem zároveň poznamenal, že věří, že na Třinec bude OSTRAVAR ARÉNA už vyprodána.

Deset vyhraných domácích zápasů, další dvě domácí výzvy čekají na víkend. Je jasné, že se modro-bílí nechtějí nechat svazovat nějakými statistikami. Soustředí se na konkrétního soupeře, jdou, jak se říká, zápas od zápasu. Body počítají stejně, ať jde o úspěch s prvním, či s posledním. Jak bitva s Třincem, tak s Vary tak bude velice důležitá.

Otázkou, která zajímá všechny fandy nejvíce, je jistě zdravotní stav brankáře Patrika Bartošáka. Trenér Petr logicky nechtěl a ani nemohl být zcela konkrétní. „Už s námi trénoval. Připravuje se. Uvidíme, jaké budou jeho zdravotní možnosti. Na druhé straně Daniel Dolejš zachytal ve všech třech zápasech solidně, takže i v něm máme oporu.“

DERBY
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OCELÁŘI TŘINEC
PÁTEK 22. 2, 17:30, OSTRAVAR ARÉNA

Čtvrté derby sezony. Historicky 110. v nejvyšší soutěži. Dva zápasy na slezské půdě vyhrál domácí Třinec, ale první ostravskou bitvu ovládli modro-bílí. Dokážou ve šlágru závěru základní části Vítkovičtí vyrovnat krok vzájemných zápasů s Oceláři? Podaří se konečně vyprodat OSTRAVAR ARÉNU? Sektor C1 pro hosty bude vytažen a otevřen, hlediště opět vytvoří plnou arénu.

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Energie Karlovy Vary
Neděle 24. 2, 16:00, OSTRAVAR ARÉNA

Třetí domácí zápas Vítkovic v řadě, současně poslední utkání v měsíci únoru. Boj finiše základní části bude vrcholit a Ostravany bude navzdory domácímu prostředí čekat hodně těžký soupeř, který bude bojovat hlava ne hlava, aby se co nejvíce vzdálil od hrany baráže.

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Energie Karlovy Vary