Vítkovice zapojí fanoušky! Navrhněte dres A-mužstva pro sezonu 2021/2022

Fanoušci HC VÍTKOVICE RIDERA mají jedinečnou příležitost aktivně se podílet na vzhledu svého týmu v nadcházející sezoně. Klub vyhlašuje soutěž na dresy A-týmu pro soutěžní sezonu 2021/2022. Autor vítězného návrhu obdrží originál svého výtvoru, a ještě něco navíc.

Fanoušci k rýsovacím prknům, grafickým programům nebo jen tak k fixům a pastelkám. Tentokrát to bude na vás! Zapojte se do soutěže o vzhled nových dresů HC VÍTKOVICE RIDERA pro sezonu 2021/2022.

Vítkovický hokejový klub tentokrát dává prostor svým příznivcům, aby sami navrhli a později sami vybrali nejlepší variantu dresu, ve které A-mužstvo odehraje kompletní sezonu 2021/2022. Fantazii se meze nakladou, i když samozřejmě návrhy se musí držet mezi určitými mantinely.

„Chceme dát fanouškům příležitost zapojit se přímo do realizace nadcházející sezony. Je to možnost, jak se naši fandové mohou podílet na vzhledu našeho extraligového týmu. Mohou dát volnost své kreativitě v návaznosti na svůj vztah ke klubu. Ti, fandové, kteří se příliš necítí graficky zdatní, nemusejí smutnět, mohou se zapojit alespoň do následného hlasování o vítěze prostřednictvím našich sociálních sítí,“ říká mediální pracovník HC VÍTKOVICE RIDERA Zdeněk Janiurek. Zároveň ale fandové poznají, jak komplikované je najít rovnováhu mezi dobře vypadajícím designem v kombinaci s logy a znaky ať už klubových nebo extraligových partnerů, které mají své pevné místo na dresu.

Jak vzniká extraligový dres?

Nejprve krátká instruktáž. Níže v článku fandové naleznou čistý vzorek siluety dresu, do kterého jsou zakresleny pozice log partnerů, ať už klubových, či unifikovaných extraligových. Ty jsou neměnné, není možné je posouvat, zmenšovat či vymazat. Do této šablony se pak umisťují designové prvky dresu i klubu, jakými jsou případné pruhy, klubové logo atd. Novinkou od sezony 2021/2022 je také zákaz kontrastního sedla přes ramena, v praxi to tedy znamená, že už nebude možné mít u například modrého dresu bílé sedlo. Pravidlo si odsouhlasily na nedávné schůzi kluby sami v zájmu lepšího rozlišení soupeřů na ledě.

V zásadě je jedno, zda si pro svou tvorbu fandové vyberou světlou, či tmavou variantu dresu, jen je nutné respektovat, že dominantní barva musí zabírat minimálně 80% dresu (v praxi – světlá varianta: světlá barva nesmí zabírat méně, než 80% plochy celého dresu).

Obdobně také klub nechává volnost ve výběru barev. Každý autor, ať navrhne barvu dresu dle svého vkusu a svého uvážení. Jakkoliv jsou primárními barvami klubu modrá a bílá, fantazii se meze nekladou a budou to znovu fandové, kdo vyberou vítěznou variantu.

Na přední i zadní straně dresu je nutné umístit i číslo hráče, na zadní straně samozřejmě podle přesně daných rozměrů a doplnit jej i jménem hráče. Vítkovice umisťují jméno pod číslo (jakkoli efektněji může působit jméno hráče nad číslem, v řadě případů je pak číslo utopeno hodně nízko a v případě, se dres dostane během hry za kalhoty hráče, není číslo vidět a jméno vzhledem k velikosti není pořádně čitelné, takže rozpoznatelnost hráče je značně obtížná, pozn. klubu).

„Jsou určité mantinely, ve kterých se při realizaci návrhu dresů musíme pohybovat a je potřeba, aby je tedy respektovali i fandové, kteří se do soutěže zapojí. Předem také avizujeme, že do soutěže – do hlasování o finální vítězný návrh – nebudeme moci zapojit návrhy, které budou nějakým způsobem urážet náš klub, soupeře nebo soutěž, nebo se neztotožňují s filozofií vítkovického hokejového klubu,“ připomíná Janiurek.

Znak na hrudi – logo nebo rytíř Vítek, nebo něco jiného?

Fantazii se v rámci klubových intencí meze nekladou. Je zcela na vkusu a uvážení každého, kdo se do soutěže zapojí, zda na nejčestnější místo na dresu – na přední stranu – umístí oficiální klubové logo, nebo oblíbeného rytíře Vítka, či dokonce něco jiného – například historické písmeno „V“ z prvních dresů klubu ze 30 let. Pro tyto varianty jsou připojena ke stažení vedle šablony dresu také loga, rytíř Vítek.

Jak už ale bylo zmíněno, do samotného hlasování nebudou zařazeny návrhy, které by nějakým způsobem urážely samotný vítkovický klub, ostatní kluby, soutěž, či jiné. Je na místě také podotknout, že do hlasování nebudou zařazeny ani návrhy, ve kterých by buď na přední stranu, nebo kamkoli jinam byla zařazena loga jiných klubů či subjektů.

Jak se zapojit se svým návrhem?

Níže je ke stažení šablona dresu, tu si zájemce o vytvoření svého návrhu dresu stáhne do svého počítače / vytiskne atd. a zakreslí dle své fantazie a svého vkusu svůj návrh podoby dresu.

(ke stažení šablony klikněte na obrázek)

Své návrhy posílejte e-mailem na: dres@hc-vitkovice.cz Do předmětu uveďte: Dres 2021/2022.

Uzávěrka sběru návrhů je 15. června 2021.

Došlé vyhovující návrhy budou profesionálně zpracovány do grafické podoby a budou zveřejněny na oficiálních profilech HC VÍTKOVICE RIDERA na sociálních sítích. Hlasování bude probíhat formou sběru „lajků“. Návrh, který získá nejvíce „lajků“ celkově, se stává vítězným a A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA v něm odehraje kompletní sezonu 2021/2022.

Odměna pro autora vítězného návrhu

Na co se může těšit autor vítězného návrhu? Kromě faktu, že v jím navrženém dresu budou hráči bojovat za Vítkovice v extraligové sezoně 2021/2022, se autor realizovaného návrhu může těšit na originál svého výtvoru. Kromě toho je připravena varianta i zážitkové odměny pro tvůrce vítkovického dresu. Její podoba ale bude finalizována až směrem k úvodu sezony a s ohledem na případná omezení a nařízení spojená s koronavirem a dalšími.