Vítkovice vs. KHL! V pátek v Ostravě Rusové ze Soči

Hokejisté Vítkovic se v pátek na svém ledě postaví ruskému HK Soči. Účastník KHL přijede do Ostravy prověřit svou formu i připravenost modro-bílých. Atraktivní duel Přípravy 2018 se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v pátek 17. srpna od 17 hodin. Vstupné je pouze 50 Kč.

Ostravští hokejisté se chystají na nejzvučnějšího soupeře Přípravy 2018. V pátek na svém ledě přivítají ruský celek HK Soči, účastníka ruské nadnárodní KHL. Tradčiní konfrontace mezi českým a ruským hokejem, který v podání Vítkovic navazuje na slavné duely minulosti se moskevskými týmy.

Dvojderby s Třincem ukázalo slabiny

Vítkovičtí půjdou do konfrontace s ruským celkem po dvou zápasech proti Třinci. Oba duely skončily výhrou Slezanů a odkryly aktuální slabinu ostravského týmu, tou je chabá produktivita. Logicky je dobré na ni přijít v přípravném období, kdy se nehraje o body a je čas na ní zapracovat. „Dva zápasy s Třincem nám něco řekly. Potenciálně nás i připravily na to, co nás v pátek v podobě ruského soupeře čeká. My jsme mohli být spokojení s nasazením hráčů – snažili jsme se hrát aktivní a agresivní hokej. A z tohoto pohledu se v naší hře řada věcí zlepšila a zlepšuje. Ale výzvou je pro nás lehkost v ofenzivní fázi. To nám chybělo a chybí. Rychlý přechod do útoku, finální fáze a s tím související koncovka,“ přiznává hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Leopardi ze Soči budou připraveni

Ruský celek HK Soči hraje KHL od roku 2014. Sídlí v hokejové aréně vybudované pro olympijské hry 2014. V minulé sezoně jeho dres oblékal vítkovický odchovanec Adam Polášek, ale dnes by fanoušci v jeho sestavě hledali českého zástupce marně. Snad jen s výjimkou trenéra Václava Sýkory, který se do Soči přesunul v roli asistenta. Leopardi od Černého moře v minulé sezoně skončili ve své konferenci KHL na šestém místě, ale vypadli už v osmifinále s Jokeritem Helsinky. Na první pohled možná sestava týmu neskýtá nejzvučnější jména, ale o to bojovnější a nebezpečnější můžou Rusové být. Bránu střeží zkušený reprezentant Konstantin Barulin. Kapitánem týmu by měl být Kanaďan Eric O´Dell. V týmu hraje i švédský mistr s Växjö Robert Rosén. Soči se aktuálně na novou sezonu připravuje v Třinci, takže do Ostravy přijede tým maximálně připraven a aklimatizován na české podmínky. V dosavadním průběhu přípravy už hráči Soči odehráli čtyři zápasy. Prohráli s čínskou Rudou Hvězdou Kunlun 1:3, s SKA Petrohrad 1:4 a padli také s olympijským výběrem Ruska těsně 3:4. Před odjezdem na kemp do Česka ovšem porazili AK Bars Kazaň 5:3.

Vítkovičtí chystají změny, chtějí zabrat

Slabá koncovka a porážky v posledních utkáních samozřejmě Ostravany nijak netěší. Na duel proti ruskému celku tak připravují pár změn a chtějí konečně zabrat. „V návaznosti na to, co vyplynulo ze zápasu s Třincem, chceme proti Soči vyzkoušet pár nových věcí – přece jen je to příprava. V herním pojetí tedy chystáme změnu. Samozřejmě naším cílem je zachovat defenzivní aspekty hry, dodat přidanou hodnotu v ofenzivní fázi, lehkost, úspěšnější zakončení. Víme, kdo proti nám stojí – tým KHL, takže pro každého hráče by to měla být výzva i s tím, že ten týden byl náročný,“ připomíná kouč Vítkovic.

Premiéra proti Soči, ale ne proti ruskému celku

Přípravný zápas se Soči bude pro Vítkovice premiérou, ale jen v otázce konfrontace těchto dvou mužstev. Ostravský klub má z minulosti bohaté zkušenosti s nejlepšími mužstvy bývalého Sovětského svazu. Ať už šlo o střetnutí se Spartakem Moskva na Spengler Cupu v 80. letech, neporazitelným CSKA Moskva v Poháru mistrů evropských zemí 1982 nebo na Spengler Cupu 2013, s Ufou na Spengler Cupu 2012, či obdobnými přípravnými duely, jako třeba s Dynamem Moskva nebo Severstalem Čerepovec. „Čekáme tradiční ruský hokej. Možná i právě proto chystáme pár změn v organizaci hry. Tři zápasy v jednom týdnu znamenají, že nelze vše zkoušet jen na tréninku, ale musíme a chceme si je vyzkoušet i v zápase. Budou lehké změny ve složení formací a věřím, že to vše povede k tomu, že ruskému celku, týmu KHL, budeme vice, než rovnocenným soupeřem. Čekáme typické KHL mužstvo – bruslivost, šikovnost,“ uzavírá trenér Petr.

V Ostravě na tým KHL jen za 50 Kč!

Stejně jako ostatní přípravné zápasy, také duel mezi Vítkovicemi a Soči bude stát pouhých 50 Kč. Samozřejmě permanentkáři s aktivní kartou na novou sezonu mají vstup zdarma, děti do 120 cm výšky rovněž. Vstupenky jsou v prodeji online v síti Ticketportal, nebo v den utkání od 15:30 hodin na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY.

PŘÍPRAVA 2018

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK SOČI