Vítkovice v mládežnických reprezentacích: Trenér Philipp u U16 se dvěma hráči a nominace U17

Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Letní příprava klepe na dveře i reprezentačních výběrů, především mládežnických. Poté, co výkonný výbor Českého hokeje potvrdil složení trenérských sestav, začali s tréninkovými kempy nejmladší výběry. Vítkovice v nich mají bohaté zastoupení.

Vítkovická trenérská škola má po čase opět zastoupení v mládežnických reprezentacích. V realizačním týmu výběru do 16 let byl výkonným výborem potvrzen v pozici asistenta trenéra Radek Philipp, který působí u kormidla vítkovického dorostu s kolegou Janem Vavrečkou. U reprezentace U16 bude Philipp společně s libereckým Richardem Lobem asistovat hlavnímu kouči Petru Hakenovi.

„Moc se na tuto výzvu těším, je to obrovská pocta pracovat u národního týmu a podílet se na výchově nových hráčů pro reprezentaci. Stejně jako pro hráče samotné je reprezentovat jeden z vrcholů kariéry, tak i pro trenéry je být u národního týmu velkým vyznamenáním a já to tak také cítím. Těším se hodně na spolupráci s kolegy Lobem a Hakenem a věřím, že bude úspěšná,“ vypráví Radek Philipp.

Česká šestnáctka má pod novým trenérským štábem za sebou už první ze tří přípravných kemp v tomto období. „První kemp se sjel do Třemošné, pozvali jsme pětadvacet kluků. Nyní nás čeká další pětadvacítka na srazu v Porubě. Máme v plánu opět ozkoušet hráče a vybrat z těch, co byli v Třemošné i v Porubě nejlepších pětadvacet pro třetí kemp, který nás čeká v Břeclavi. První zápasová zkouška nás čeká ve Finsku, kde sehrajeme dvojutkání, pak turnaj čtyř zemí v Rakousku,“ prozrazuje plán trenér Philipp.

Na kempu v Třemošné nebyly Vítkovice, kromě účasti trenéra, zastoupeny. O tomto víkendu (22. – 25. 6.) se však již zmíněná druhá parta širšího kádru U16 sjede do Poruby, v hledáčku tohoto výběru už jsou i vítkovičtí hráči. Pozvánku dostali Matěj Přibyl a Daniel Kosina.

Nezahálí ani česká reprezentace do 17 let. V nominaci pro přípravné kempy figurují Ondřej Cubo, Tomáš Machů, Marek Brada, náhradníky jsou Josef Krejsa a Alex Kotásek. „Nicméně Ondřej Cubo u nás ve Vítkovicích v příští sezoně působit nebude, zvolil si cestu rozvoje ve Finsku a dohodl se s týmem Lukko Rauma. Do Finska odchází zkusit štěstí také Filip Juříček,“ podotýká tentokrát už z pozice asistenta trenéra vítkovického dorostu Radek Philipp.