Vítkovice ulovily šestnáctiletý talent Jaromíra Pytlíka

Může být velkou hvězdou! Šestnáctiletý talent Jaromír Pytlík se stal členem širšího kádru HC VÍTKOVICE RIDERA. Rodák z Dačic dal přednost ostravskému klubu před ostatními českými velkokluby a aktuálně už se připravuje s extraligovým A-mužstvem.

Vítkovická koncepce výchovy mladých hráčů se nezastavuje ani během rozběhnuté sezony. Ostravský klub myslí na budoucnost a jeho skauting hlásí nový slibný přírůstek. Šestnáctiletý útočník Jaromír Pytlík se stal členem širšího kádru extraligového A-týmu a už polyká tréninkové dávky v řadách aktuálně druhého celku nejvyšší soutěže.

„Je to především příslib do budoucnosti. Jaromír Pytlík je velice talentovaný, je jedním z nejlepších hráčů ročníku 2001 v Česku. Usilovala o něj řada nejlepších českých extraligových klubů, o to větší radost máme, že si vybral právě naši vítkovickou organizaci. Zařadili jsme jej do širšího kádru A-mužstva, to samozřejmě neznamená, že okamžitě naskočí do extraligy, ale je v našem programu a připravuje se s námi, samozřejmě nadále rozvíjí své schopnosti a jeho hokejová výchova pokračuje u nás. V zápasovém tempu prozatím stále zůstává v A-mužstvu druholigového Žďáru nad Sázavou,“ říká generální manažer a hlavní trenér A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr.

Jaromír Pytlík v této sezoně nastoupil zatím k 15 zápasům ve druhé lize v dresu Žďáru nad Sázavou a připsal si v nich 15 kanadských bodů. Je členem reprezentace do 17 let a o jeho potenciálu svědčí fakt, že je už nyní na listu prospektů pro Draft NHL 2020.

Jaromír Pytlík

Číslo dresu:
Post:
útočník
Narozen:
25. září 2001 v Dačicích
Výška:
187 cm
Váha:
87 kg
Držení hole:
pravá