Vítkovice si kondičně vyšláply na Lysou horu

Loni to nevyšlo, letos se šlo za každého počasí. A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA si v rámci přípravy na novou sezonu vyšlápl na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, na Lysou horu. Nejrychlejší absolvovali téměř čtyřkilometrovou trasu s převýšením přes 670 výškových metrů za 48 minut.

Tradiční středeční herní vložku nahradil kondiční výšlap. Hokejisté Vítkovic vyrazili na Lysou horu, v rámci přípravy.

Plán na kondiční výšlap na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd byl na programu už před minulou sezonou, tehdy jej ale zhatila nepřízeň počasí. „Letos jsme si ale řekli, že nejsme z cukru a že jdeme prakticky za každého počasí. I když bylo zataženo a mlhavo, měli jsme informaci přímo z Lysé, že počasí v době našeho výšlapu bude relativně dobré, takže jsme vyrazili,“ prozrazuje kondiční trenér Vítkovic Igor Horyl.

Trasa výšlapu vedla z Malenovic. „Náročné stoupání, slušné převýšení a celkově zajímavá porce horské turistiky. Samozřejmě, že výšlap byl na čas, takže si hráči celkem mákli,“ uvádí Horyl.

Mlhavo a vlhko, déšť naštěstí ustoupil, ale procházka to rozhodně nebyla. Prvním na vrcholu ve výšce 1 323 m nad mořem byl obránce Lukáš Kovář, ten trasu téměř 4 kilometry dlouhou s převýšením přes 670 výškových metrů absolvoval za 48 minut. Krátce po něm dorazil Patrik Koch. „Na Slovensku v Tatrách byl při výšlapu na Solisko první Kochy, takže teď jsme si to prohodili, doma jsem chtěl být první já,“ pousmál se Kovář.

Vítkovičtí hokejisté měli na cestě i netradiční doprovod, připojili se k nim někteří z klubových partnerů. „Jsme velice rádi, že se k nám připojili také někteří z našich partnerů a stejně jako v Tatrách při soustředění mohli na vlastní oči vidět, jak se mužstvo připravuje na sezonu a v tomto případě také na vlastní kůži i zažít. Patří jim velký dík a věřím, že si to užili,“ zmínil výkonný ředitel a člen představenstva HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl, který se sám výstupu zúčastnil a ujal se při něm role doprovodu klubových partnerů.