Vítkovice se zapojily do projektu Tiskne celé Česko, pomáhají šířit ochranné štíty

Vítkovický hokejový klub je nadále aktivní na poli pomoci v boji proti šíření koronaviru. K již rozběhnuté akci Šije celé Česko (výroba a distribuce roušek) se HC VÍTKOVICE RIDERA připojil i k projektu Tiskne celé Česko, který si klade za úkol distribuci ochranných štítů z 3D tiskáren u Chrudimi do všech koutů republiky – do potřebných institucí, vesměs domů s pečovatelskou službou a dalších podobných zařízení.

Letiště Trnávka nedaleko Mošnova, malé jednomotorové letadlo se pomalu a bezpečně snáší k zemi. Na přistávací ploše už čeká přistavená dodávka. Pilot dokončí přistávací manévr, uhne z ranveje přímo k dodávce, rychle vystupuje z kabiny, bere s sebou objemný balík, předává jej řidiči přistaveného automobilu. Rychlá fotka a automobil s logem HC VÍTKOVICE RIDERA na bocích ujíždí se zásilkou z letiště. Scéna jako z akčního filmu. Jenže nešlo o nekalou činnost, právě došlo k předání první zásilky ochranných krytů vyrobených na 3D tiskárnách ve východních Čechách, která je určena pro instituce v Moravskoslezském kraji, především na Ostravsku. Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA se zapojil do projektu Tiskne celé Česko a pomáhá s distribucí ochranných štítů od výrobců směrem tam, kde jsou nejvíce potřeba.

„Jde primárně o pomoc s distribucí ochranných prostředků tam, kde jsou nejvíce potřeba. Ochranné štíty se vyrábějí na 3D tiskárnách ve východních Čechách, ale i po celé republice a kompletují se v nemocnici v Chrudimi, odkud pak míří do Česka k nejpotřebnějším. Zajistit logistickou síť ovšem není snadné, proto se do ní zapojují organizace či kluby, jako jsme například i my, HC VÍTKOVICE RIDERA. Kluby buď poskytují prostory svých stadionů jako místní sklad, do kterého s centrálního skladu štíty putují a odkud se přerozdělují v rámci daného regionu dál, nebo jsou to samy kluby, kdo zajišťuje přepravu od dodavatele přímo do institucí, kterým jsou určeny. To je náš vítkovický případ,“ prozrazuje prezident HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

Předání zásilky z Chrudimi se uskutečnilo na letišti Trnávka

Zásilka je v dobrých rukou. O několik chvil později už balík ochranných štítů prostřednictvím rozvozu HC VÍTKOVICE RIDERA přivítali například v Domově pod Vinnou horou v Hlučíně

„Zásilku, kterou jsme převzali na letišti v Trnávce od dobrovolného letce jsme pak naším služebním autem rozvezli do několika institucí v Novém Jičíně, v Klimkovicích, v Hlučíně a v Orlové. Vesměs se jednalo o domovy s pečovatelskou službou a podobná zařízení,“ pokračuje Handl.

Vítkovice nejsou jediným hokejovým klubem, který se do projektu zapojil. V rámci Prahy distribuuje ochranné štíty například Sparta. V Moravskoslezském regionu jsou ovšem HC VÍTKOVICE RIDERA pionýrem této pomoci, když předali zásilku už na začátku týdne. Celý projekt můžete sledovat i se k němu připojit prostřednictvím webu tisknecelecesko.cz nebo na sociálních sítích pod hashtagem #Tisknecelecesko