Vítkovice se vrátily z karantény do tréninkového procesu

Nedělní dopolední trénink byl návratem vítkovického A-mužstva do normálního hokejového života po deseti dnech karantény kvůli pozitivním testům na onemocnění COVID-19. Ostravané mají nyní pět dní, aby se co nejlépe připravili na extraligovou premiéru, která je čeká v pátek v Českých Budějovicích.

Desetidenní karanténa skončila A-mužstvu Vítkovic v sobotu a v neděli už na hráče i trenéry čekal návrat do tréninkového procesu. První pobyt na ledě po vynucené pauze, ve které podstatná část tým prodělala onemocnění COVID-19 nebyl snadný. „Upřímně, ten trénink vypadal daleko hůř, než kdyby se jednalo jen o desetidenní volno. Úroveň byla velice rozdílná, což je ukazatelem toho, že někteří hráči měli v minulých dnech daleko horší stav a opravdu prodělali onemocnění. Taková je ale situace, taková je doba. První tréninky máme za sebou a zdárně,“ oddechl si hlavní trenér Mojmír Trličík.

Vítkovičtí napočítali při první vlně testů 17 pozitivních hráčů, ti všichni se po deseti dnech vrátili do tréninku. „Pravdou ale je, že nejsme všichni, protože nám chyběl Peter Trška, který ještě pokračuje v karanténě. Jinak jsme ano byli na ledě takhle všichni,“ prozradil trenér Trličík.

Vítkovičtí nyní mají k dispozici pět dní, aby dohnali tréninkový deficit a co nejlépe se připravili na letošní extraligovou premiéru, která na ně čeká v pátek na ledě Českých Budějovic. „Není jiná cesta než říct, že nám pět dní na přípravu musí stačit. Musíme se stihnout připravit. Musíme se s tím porvat. Je před námi obrovská porce zápasů, ale není potřeba z toho dělat vědu, bereme to tak, jak to je. Nesmíme se koukat na nějaké, co by, kdyby a co bylo nebo nebylo. Prostě teď máme pět dní na přípravu a naší povinností je se nachystat tak, abychom sezonu zahájili sice se zpožděním, ale úspěšně. Na nic jiného nemyslíme, je to nejen náš cíl, ale i úkol,“ velí vítkovický kouč.

Byla to náročná hodina, přiznává po návratu na led Roman Polák

Návrat do tréninkového procesu okomentoval i kapitán vítkovického týmu Roman Polák.

Radost z návratu do normálního hokejového života byla na tvářích vítkovických hráčů znát. Ovšem únava po prvním tréninku po desetidenní karanténě byla viditelná také. „Bylo to velmi obtížné po deseti dnech sezení doma. Byla to velmi náročná hodina tréninku,“ přiznává kapitán ostravského celku Roman Polák.

Drtivá většina týmu se na led vrátila bez problémů. Po zdravotní stránce by všichni před časem pozitivně testovaní hráči měli být v pořádku. „Já myslím, že jo, že jsme to všichni přežili. Myslím, že to u většiny bylo spíše lehčího průběhu. Já osobně jsem to měl bez problémů, jen první dva dny jsem cítil bolest těla, ale pak už to bylo v pořádku. Akorát energie nebyla a síla chybí a na tréninku to bylo vidět,“ pokyvuje hlavou Polák.

Tým má nyní pět dní, aby nahnal ztracenou energii a připravil se co nejpečlivěji na extraligovou premiéru v pátek v Budějovicích. Je pět dní dostačujících? „Bude to muset stačit. Takhle je to pro nás naplánováno, takže se podle toho musíme zařídit,“ myslí si zkušený zadák.

Během deseti dní, kdy byl celý tým a s ním i Roman Polák v karanténě, se rozehrálo finále Stanley Cupu, ve kterém hraje i Dallas, tým, ze kterého aktuální vítkovický kapitán v červnu zamířil domů. Počínání svých někdejších spoluhráčů v boji o nejslavnější hokejový pohár Polák po očku sleduje. Noci v karanténě ale u televize netrávil. „Zápasy jsem nesledoval, jen když se ráno probudím, tak se podívám na výsledky, ale že bych to přímo sledoval v noci, to ne,“ uvádí na pravou míru. Že teoreticky mohl být v dresu Dallasu momentálně sám v boji o Stanley Cup ale nijak zvlášť neřeší. Staví se k tomu se svým obvyklým klidem a dávkou osobitého humoru. „Tak ten Stanley Cup tady bude, jestli ho přiveze Radek Faksa nebo Ondra Palát, tak hlavně, že tady v Moravskoslezském kraji bude.“