Vítkovice se vrátily na led. Příprava na finální fázi dlouhodobé části začala

Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA se po krátkém volnu vrátili do plné tréninkové zátěže. Odstartovali kondiční mikrocyklus, který zatraktivní dva komentované tréninky pro veřejnost.

První mikrocyklus olympijské přestávky skončil a začal druhý – kondiční příprava. Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA se po kratším volnu vrátili do plné tréninkové zátěže.

„Volno jsme věnovali doléčení šrámů i větších zranění a do druhého mikrocyklu, jehož náplní je kondiční příprava, jsme se sešli kompletní,“ říká trenér Jakub Petr.

Při prvním tréninku po pauze tak na ledě nechyběli ani David Květoň, Milan Bartovič, či Radoslav Tybor. Mužstvo logicky postrádá brankářskou jedničku Patrika Bartošáka a obránce Ivana Baranku – oba jsou aktuálně v Koreji, kde reprezentují Česko, respektive Slovensko, na olympijských hrách. Také proto se tréninku A-mužstva účastnil jako druhý brankář junior Matyáš Daňa.

Kondiční mikrocyklus zatraktivní i dva komentované tréninky pro veřejnost, první je na programu už ve čtvrtek, druhý v sobotu. Oba v odpoledních hodinách. Tréninky se konají v rámci Olympijského festivalu Ostrava na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY, do hlediště tak na ně mohou zavítat všichni návštěvníci olympijského parku. „My ovšem k tréninkům přistoupíme s maximálním nasazením. Nebude to exhibiční trénink, ale trénink podle našeho plánu. Výjimkou ovšem bude, že budou komentované a tím pádem se fanoušci dostanou ještě více pod pokličku naší přípravy,“ láká kouč Petr.

Po kondičním mikrocyklu bude následovat herní fáze přípravy na rozhodující část sezony. Vítkovice čeká cesta do Švýcarska, kde se postupně v pěti dnech střetnou se třemi týmy místní NLA – Langnau, Bernem a Lausanne.

 

Termíny komentovaných tréninků pro veřejnost

Čtvrtek 15. 2., 17:00 – 18:00, OSTRAVAR ARÉNA

Sobota 17. 2., 16:00 – 17:00, OSTRAVAR ARÉNA

Pozn.: Komentované tréninky HC VÍTKOVICE RIDERA jsou součástí programu Olympijského festivalu Ostrava 2018, proto se řídí pravidly pro návštěvníky OFO 2018

 

 

Program herního turné – Švýcarsko 2018

Úterý 20. 2., SC Langnau Tigers – HC VÍTKOVICE RIDERA, 19:45

Středa 21. 2., SC Bern – HC VÍTKOVICE RIDERA, 19:45

Pátek 23. 2., Lausanne HC – HC VÍTKOVICE RIDERA, 19:45