Vítkovice se loučí s Patrikem Bartošákem a Jakubem Lvem

První květnový den se otevírá přestupové okno ve všech hokejových soutěžích. Vítkovice na úvod období trejdů počítají odchody. Prvními potvrzenými hráči, kteří opouštějí ostravský tým, jsou brankář Patrik Bartošák a útočník Jakub Lev.

Poslední dubnový den definitivně uzavřel extraligovou sezonu 2018/2019 a od 1. května už je opět otevřen trh s hráči. Vítkovice na začátek přestupového období zveřejňují pouze již definitivně potvrzené odchody – ostravský tým opouští brankář Patrik Bartošák a útočník Jakub Lev.

Patrik Bartošák se do Vítkovic, ve kterých strávil podstatnou část mládežnického období, vrátil v rozehrané sezoně 2015/2016. Takřka automaticky se stal jedničkou týmu a byl jí po následující tři sezony. V ročnících 2017/2018 a 2018/2019 se stal podle procentuální úspěšnosti nejlepším brankářem Extraligy. Nyní se jeho éra ve Vítkovicích naplnila. „Patrikovi u nás končila smlouva a bylo nám jasné, že s ohledem na jeho kariérní růst i stále stoupající výkon jej nebudeme schopní v našem týmu udržet. Patrikovi děkujeme za výborné služby, které v našem dresu odváděl a do budoucna mu přejeme hodně štěstí,“ zmínil k odchodu své brankářské jedničky hlavní trenér a GM HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr.

„Jsem vděčný Vítkovicím, že v nich mohl hokejově vyrůst a že jsem se sem mohl také po konci v Americe vrátit. Za mě to byly dobré tři roky, ve kterých jsem se hokejově posunul zase o něco dál a jsem rád, že jsem mohl být součástí Vítkovic. Možná škoda jen, že jsme neudělali společně nějaký větší týmový úspěch, ale tak už to bohužel někdy chodí. Na působení ve Vítkovicích budu vždy vzpomínat jen v dobrém a všem z Vítkovic bych chtěl poděkovat za ty uplynulé sezony,“ vzkazuje z reprezentačního srazu v přípravě na mistrovství světa 2019 Patrik Bartošák. Kam jeho kroky po konci ve Vítkovicích povedou, ještě není zcela jasné. Podle dostupných informací zaznamenal zájem dokonce i ze zámoří, v případě, že by se do NHL nedostal, dá se předpokládat, že by mohl zakotvit v nedalekém Třinci, o čemž česká media už před časem spekulovala.

Ve vítkovickém týmu nebude nadále působit ani útočník Jakub Lev. Osmadvacetiletý plzeňský rodák se domluvil na předčasném ukončení smlouvy a zamířil do Komety Brno. O jeho angažování už den před otevřením přestupového období oficiálně informoval web brněnského klubu. „Už v průběhu sezóny jsem se s Vítkovicemi bavil ohledně budoucnosti. Měl jsem ještě smlouvu, ale zároveň jsem chtěl zažádat o možnost pokračovat v jiném klubu. Objevila se nabídka z Brna od pana Zábranského. Vedení to mezi sebou řešilo a jsem rád, že to takhle vyšlo,“ řekl pro stránky hc-kometa.cz už v úterý Jakub Lev. „Respektovali jsme fakt, že se Jakub Lev v průběhu sezony rozhodl dále nepokračovat v našem klubu, domluvili jsme se na ukončení naší spolupráce a popřáli si vzájemně hodně štěstí,“ řekl k odchodu Lva Jakub Petr.

HC VÍTKOVICE RIDERA bude o dalších změnách v kádru průběžně informovat, a to také s ohledem na stoprocentní administrativní dořešení jak případných odchodů, tak příchodů. Až ve chvíli, kdy bude hráčská transakce provedena a potvrzena přestupním systémem Českého hokeje, pak oficiální webové stránky informace zveřejní. Redakce hc-vitkovice.cz tímto děkuje fanouškům a čtenářům za shovívavost a trpělivost.