Vítkovice se dohodly s Patrikem Bartošákem, Káňa na hostování do Šumperku

V poslední den přestupů zaznamenaly Vítkovice dvě změny v kádru. Klub těsně před uzávěrkou podepsal víceletý kontrakt s brankářem Patrikem Bartošákem, na hostování do prvoligového Šumperku odešel útočník Jan Káňa.

Brankář Patrik Bartošák se dohodl s mateřskými Vítkovicemi na víceletém kontraktu krátce před uzavřením přestupových termínů. Brzy třiadvacetiletý rodák z Kopřivnice působil v posledních třech letech v zámoří jako člen organizace Los Angeles Kings, v minulé sezoně se radoval z vítězství v AHL ve farmářském týmu LA Manchester Monarchs, během juniorské kariéry byl brankářskou jedničkou reprezentace do 20 let na mistrovství světa v roce 2013. Jeho cesta do NHL se ale notně zkomplikovala po obvinění ze strany jeho americké přítelkyně z domácího násilí. Během stále ještě probíhajícího vyšetřování s Bartošákem Los Angeles preventivně přerušilo smlouvu a brankář zamířil zpět do Česka. V neděli po duelu Vítkovic se Spartou se domluvil s ostravským klubem na nové víceleté smlouvě s klauzulí o tom, že v nové sezoně neodejde do zámoří. Administrativně byly všechny náležitosti ohledně nového kontraktu a registrace hráče vyřízeny těsně před půlnocí 31. ledna, tedy krátce před koncem přestupního termínu.

Kosmetickou změnou v kádru Vítkovic je uvolnění útočníka Jana Káni na hostování do konce sezony do prvoligového Šumperku, s možností střídavých startů zpět do Ostravy.