Vítkovice předvedly fanouškům komentovaný trénink

V rámci Olympijského festivalu Ostrava předvedl extraligový A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA fanouškům svůj trénink, navíc doplněný komentářem hlavního trenéra Jakuba Petra… a fandové si možnost nahlédnout pod pokličku přípravy vrcholových hokejistů užili.

Kompletní hodinový trénink bez úlev či exhibičního nádechu, navíc doplněný o fundovaný komentář z úst nejpovolanějšího – hlavního trenéra extraligového mužstva, takové bylo vystoupení hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA na Olympijském festivalu Ostrava.

Na tréninkovou porci velice slušně zaplněná OSTRAVAR ARÉNA mohla nahlédnout pod pokličku přípravy extraligového týmu, vidět nácvik herních situací a vůbec poznat, jak takový trénink vrcholových hokejistů na naší nejvyšší úrovni vypadá.

„Dopoledne jsme absolvovali tvrdý kondiční trénink a odpolední komentovaný trénink jsme podřídili herním záležitostem a myslím, že se to hodně povedlo. Komentované tréninky jsou ve světě zcela běžnou záležitostí a ani nám tyto moderní věci nejsou a nemohou být cizí. Dělá to fotbalová Barcelona, Manchester, dělá se to v zámoří v hokeji i v jiných sportech. My se chceme a snažíme se prezentovat jako špičkový sportovní klub evropské a světové úrovně a i tohle je cesta, jak nabídnout fanouškům a všem našim příznivcům více. A jsme rádi, že v tak hojném počtu dorazili,“ hodnotil komentovaný trénink hlavní trenér Jakub Petr.

„Samozřejmě některé situace bychom asi za pomyslnými zavřenými dveřmi komentovali trošku peprněji, ale brali jsme ohled i na to, že nás sledují na tribunách děti, takže jsme byli v našich výrazech trochu vybíravější,“ usmál se kouč, který si současně vyzkoušel i roli moderátora.

„Bylo to příjemné zpestření, některé kluky to i více nakoplo. Jsme rádi, že jsme i našim fanouškům mohli ukázat, jak makáme mimo zápas,“ zmínil útočník Roman Szturc.

Ti, kteří nestihli čtvrteční trénink, nemusejí smutnit. Vítkovické A-mužstvo uspořádá ještě jeden komentovaný trénink v rámci Olympijského festivalu Ostrava. Druhý komentovaný trénink extraligových hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA se bude v OSTRAVAR ARÉNĚ konat v sobotu 17. února od 16 hodin.