Vítkovice předaly městu Ostrava 1 000 ks roušek pro potřebné

HC VÍTKOVICE RIDERA pomáhá i v boji proti šíření koronaviru. V úterý předal prezident klubu Petr Handl a kapitán A-mužstva Jan Výtisk 1 000 kusů roušek iniciativy Ostrava šije roušky náměstku primátora města Ostravy Zbyňku Pražákovi. Roušky jsou určeny pro potřeby ostravských domů pro seniory a ostravských domů s pečovatelskou službou.

Ostrava šije roušky je iniciativa, která vznikla v rámci projektu Celé Česko šije (k jehož propagaci se vítkovický hokejový klub připojil hned v jeho zárodku). V rámci těchto akcí byly vyráběny roušky pro potřebné a byly také distribuovány potřebným. HC VÍTKOVICE RIDERA se zapojil i aktivně do této činnosti.

„Náš klub se do projektu zapojil Celé Česko šije – Ostrava šije roušky v rámci pomoci se zajištěním logistiky. Dali jsme k dispozici klubové auto i s řidičem pro rozvoz materiálu švadlenkám, sběr hotových roušek a jejich distribuci na místa, kde jsou roušky zapotřebí. Současně s tím jsme také darovali materiál v podobě vyřazeného klubového textilu. V tuto chvíli je naše auto jedním z pěti, která jsou do akce zapojena. Za zmínku jistě stojí, že celý projekt podpořil finančními prostředky také náš kapitán Jan Výtisk,“ říká prezident HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

V úterý jedna ze zakladatelek iniciativy Ostrava šije roušky Lucie Bártová předala společně 1 000 ks roušek do rukou náměstka primátora Ostravy Zbyňka Pražáka pro potřeby ostravských domovů pro seniory a domovů s pečovatelskou službou.

Celkem s iniciativou Ostrava šije roušky spolupracuje téměř 60 švadlenek, které doposud vyrobily přes 10.000 roušek.

Jan Výtisk osobně přispěl finančně na nákup materiálu potřebného pro šití roušek.

Sluší se dodat, že zástupci klubu, náměstek primátora a zakladatelka iniciativy se setkali společně před ostravskou Novou radnicí, kde také celé předání proběhlo. Všichni měli na obličeji roušky, popřípadě respirátory a s výjimkou krátkého momentu pro prezentační focení a přímého předání z auta od sebe všichni drželi potřebný odstup.

Pokud se chcete také zapojit, můžete například věnovat materiál, který je na šití roušek potřeba. Látky, šňůrky, gumičky nebo nitě. Odběrové místo je v Trojhalí u Nové Karoliny denně od 8 – 18 hodin nebo stačí napsat do facebookové skupiny Ostrava šije roušky, kam si pro materiál přijet. Případně můžete přispět na transparentní účet č. 2001787449/2010.