Vítkovice po přestávce počítají ztráty v sestavě

Návrat Vopelky do Hradce Králové a dlouhodobá zranění Němce a Kurovského. Vítkovice během přestávky počítaly především ztráty, musí se s nimi ale vyrovnat a zabojovat, zvlášť když na programu je slušná porce domácích zápasů.

Reprezentační přestávka vždy slouží nejprve k odpočinku a pak k nabírání nových fyzických i taktických sil do dalších bojů. Nejinak tomu bylo ve Vítkovicích. Hráči absolvovali během deseti dní jen dva volné dny, jinak naplno pracovali. „Reprezentační přestávka byla pracovní. Byli jsme v menším počtu hráčů, ale přesto jsme se snažili zaměřit na herní nedostatky, které nás trápily. Také jsme dobíjeli baterky, čímž myslím kondiční stránku tréninku,“ líčí hlavní trenér Jakub Petr.

On sám v průběhu pauzy neřešil jen herní aspekty, ale musel se zabývat vynucenými změnami v sestavě vlastního mužstva. „Byl to dost pracovní týden i po manažerské stránce, protože ať chceme, nebo ne, musíme počítat ztráty v sestavě, hostování Lukáše Vopelky po dvou měsících skončilo a Hradec si jej stáhl zpět do své sestavy. Zjistili jsme dvě dlouhodobá zranění, konkrétně u útočníků Daniela Kurovského a Erika Němce. To vše jsou změny, které zasahují do základní sestavy, čili musíme pracovat a pracujeme na jejich náhradách a není vyloučeno, že v nejbližší době přivedeme i nějaké nové hráče,“ dává tušit.

Ostravané se po pauze vracejí hned domácím dvojzápasem. V nejbližších dvou týdnech odehrají šest zápasů, pět z toho na vlastním ledě. „Programově se dostáváme do fáze sezony, která je ovlivněná mistrovstvím světa juniorů, které se koná i u nás v hale. Proto nás nyní čeká série většího počtu domácích zápasů, kterou pak v prosinci vystřídá naopak dost venkovních tripů. Takový je náš rozpis, s tím se musíme srovnat a zvládnout jej,“ ví kouč.

Po herní stránce je to tak, že v posledních zápasech jsme předváděli výkony střídavé, jednu část zápasu přehráváme soupeře, abychom ve druhé části propadli a nechali si vybudovaný náskok sebrat a pak utkání ztratíme. Takže jasný úkol pro naše nadcházející zápasy v nejbližší i vzdálenější budoucnosti je, abychom navázali na ty dobré úseky a byli schopní je udržet. Nedělat zbytečná a hloupá rozhodnutí, nepolevit v zápase. Na tom jsme pracovali jak z herního pohledu, tak také v kombinaci s odborníky v rámci našich mentálních tréninků,“ uzavírá hlavní vítkovický trenér.

Jak už bylo zmíněno, Vítkovice čeká během nejbližších čtrnácti dnů šest zápasů, z nichž pět hrají na domácím ledě. Už tento víkend hostí Ostravané Kometu Brno (pátek 15. 11., 17:30) a Dynamo Pardubice (neděle 17. 11., 16:00). Ve čtvrtek 21. listopadu míří modro-bílí do Třince. V neděli 24. listopadu hostí opět doma Plzeň (16:00 hodin) a pokračují na svém ledě ve středu 27. 11. proti Spartě Praha (17:30) a v pátek 29. 11. proti Mladé Boleslavi (17:30).