Vítkovice oznámily návrat Ondřeje Romana a příchod Ivana Baranky

Ačkoli oficiálně sezona 2015/2016 ještě ani neskončila. Vítkovice již hlásí první posily pro následující soutěžní ročník. Budoucí generální manažer a hlavní trenér A-mužstva Jakub Petr na mimořádné tiskové konferenci oznámil návrat útočníka Ondřeje Romana a příchod obránce Ivana Baranky.

Hokejový klub HC VÍTKOVICE STEEL svolal na středeční dopoledne mimořádnou tiskovou konferenci, na které už budoucí nový generální manažer a hlavní trenér v jedné osobě, Jakub Petr, představil některé změny, které se v ostravském klubu udály a budou dít a především představil dva nové hráče pro svůj kádr pro sezonu 2016/2017.

„Chci předeslat, že dnes se na této mimořádné tiskové konferenci bude řešit sportovní stránka věci. Veškeré otázky managementu dnes nechejme stranou, budou zodpovězeny v následujících dnech a týdnech, kdy očekáváme svolání další mimořádné tiskové konference k těmto tématům,“ zahájil sezení s novináři nastávající generální manažer klubu Jakub Petr.

„Chtěli bychom komentovat změny v kádru pro novou sezonu. Zprvu se sluší hovořit o případných odchodech – ty ale konkretizovat nebudeme. A-mužstvo se stále v původním složení schází k tréninkům a všichni hráči mají platné smlouvy do konce dubna, tudíž odchody se nyní zabývat nebudeme, konkrétněji se o nich budeme bavit až v následujícím období,“ prozradil Petr a okamžitě představil své dva nové svěřence. „Rád bych v našem mužstvu přivítal dva nové hráče, kteří by se měli stát jedněmi ze základních stavebních kamenů mužstva pro budoucí sezony, podotýkám pro sezony, nikoli jednu sezonu. Jedná se o zkušeného slovenského reprezentačního obránce Ivana Baranku, který v minulosti hrál dlouhý čas v KHL a naposledy hrál švédskou nejvyšší soutěž. Dále se do týmu vrací z ruského Jekatěrinburgu útočník Ondřej Roman. Oba v klubu podepsali víceleté kontrakty.“

„Jak už jsme prezentovali dříve, chceme zahájit ve Vítkovicích novou éru s novou filozofií a přístupem. Jak už jsem zmínil, jak Ivan Baranka, tak Ondřej Roman by měli být základními stavebními kameny mužstva, ale ty nebudou jen dva. Chceme pět takových stavebních kamenů. Takže můžete očekávat v dalším období nové posily. Jednání probíhají už delší dobu, velkou roli v nich sehrál také Aleš Pavlík. Další nové hráče chceme zveřejnit v nejbližších týdnech,“
připomenul Jakub Petr.

Brzy jednatřicetiletý slovenský obránce Ivan Baranka přichází do Vítkovic ze švédského celku Rögle BK, ve kterém hrál klíčovou roli. Do Ostravy jej podle jeho slov přivedly nové ambice a cíle modro-bílého klubu. „Velice se těším a mé pocity jsou velmi dobré. Už od prvních jednání s panem Petrem a panem Pavlíkem jsem cítil, že Vítkovice mohou být pro mě to pravé. Láká mě nová filozofie klubu i jeho ambice. Ve Švédsku jsem hrál v týmu, jehož hlavní ambicí bylo nespadnout z nejvyšší soutěže. Tady ve Vítkovicích jsou nové ambice mnohem vyšší. Své do mého rozhodnutí vnesl samozřejmě i fakt, že má snoubenka je ze Vsetína, takže Morava je mým vlastně druhým domovem,“ zmínil Baranka.

Ondřej Roman se do Vítkovic vrací po roce stráveném v KHL. Podle jeho slov je přesun z Ruska do Ostravy opravdovým návratem domů. „Mířím do známého prostředí, do domácího prostředí. Hodně se těším a doufám, že se nám bude dařit mnohem lépe, než v minulých letech.“

Slova o přesunu Romana a Baranky do Vítkovic ještě doplnil jejich hráčský agent Vladimír Vůjtek: „Je vidět, že Vítkovice procházejí změnou a chtějí nastoupit novou cestu. Je zde evidentní nová vize pro horizont následujících několika sezon. Oba noví hráči jsou typy, které mají nejvyšší ambice a jak herně, tak charakterově by měli do nové koncepce zapadat. U Ondry Romana vše samozřejmě ještě násobí jeho ostravský původ, je to hodně také o srdci.“

Po úvodních slovech dostali prostor zúčastnění novináři. Nejčastější otázkou bylo to, zda Roman s Barankou jsou největšími hvězdami, které lze v týmu očekávat. „Můžete očekávat příchod dalších hvězd, hvězd dělníků. Můžou přijít jména, která nebudou až tak mediálně známá, tedy možná pro někoho hvězdná, ale budou mít opodstatněnou roli v kádru a budou tedy hvězdami ve svých úkolech,“ odpověděl Jakub Petr.

K aktuálnímu kádru a k tomu, kdo z něj bude nebo nebude do koncepce nového mužstva zapadat, Petr poznamenal. „My jsme vedli v minulých dnech velice detailní pohovory se všemi hráči současného mužstva. Probírali jsme jejich role i ambice. Já, Pavel Trnka a Martin Prusek jsme hovořili postupně se všemi až po juniory ročníku 1996. Je jasné, že ne všichni budou moci zůstat. Změny budou. Pro některé domácí hráče to ale může být restart jejich kariéry a v budoucnu se mohou vrátit mnohem prospěšnější.“

Čtěte také:

Ivan Baranka má vyšší ambice: Vítkovice mi je mohou splnit, věří

Vize „nových Vítkovic“ mě hodně láká, přiznal vracející se Roman