Vítkovice opět učily čínské hokejisty

Na začátku února dorazila do Ostravy další skupina čínských hokejistů, kteří se přijeli zdokonalit ve svých dovednostech pod vedením trenérů HC VÍTKOVICE RIDERA. Tentokrát se jednalo o žáky ve věku 8 až 10 let z pekingského klubu Tiger Hockey Club.

Desetidenní tréninkový kemp, připravený ve spolupráci se statutárním městem Ostrava, Moravskoslezským krajem a asociací Grand Europe Association, je dalším z programu kontaktů mezi Vítkovicemi a čínskými sportovními kluby. Pokračuje tak úspěšná spolupráce navázaná na základě memoranda o spolupráci v oblasti rozvoje zimních sportů podepsaného českým a čínským olympijským výborem v rámci příprav na zimní olympiádu, kterou bude v roce 2022 hostit Peking.

Malí čínští hokejisté absolvovali v Ostravě sérii dvou- až třífázových tréninků jak na ledě, tak na suchu. Pod vedením zkušených vítkovických trenérů mládeže na ně čekaly nejen samostatné tréninkové jednotky, ale i společné tréninky se žáky 4., 5. a 6. třídy. V rámci suché přípravy si pak kromě standardních kondičních lekcí mohli vyzkoušet i bruslařský trenažér, tzv. skatemill.

Hráči z Číny také v modelovém utkání poměřili své síly s vítkovickými šesťáky v rámci zahajovacího dne Olympijského festival Ostrava v OSTRAVAR ARÉNĚ. Přestože výsledek 19:0 hovořil zcela jasně ve prospěch HC VÍTKOVICE RIDERA, čínští hráči i trenéři si možnost této konfrontace nesmírně pochvalovali. O den později se pak v přátelském miniutkání „4 na 4“ představili vítkovičtí a čínští hokejisté i na kluzišti Skalka Family Parku Ostrava. „Jsme moc rádi, že můžeme tady ve Vítkovicích trénovat a že naše děti mají příležitost zjistit, jak se připravují a hrají jejich vrstevníci v klubu s devadesátiletou historií a s dlouhou tradicí systematické výchovy hokejové mládeže. Pro většinu našich hráčů je zatím hokej především zábavou a mají radost už ze samotné hry bez ohledu na výsledek. U českých dětí je ale kromě té radosti ze hry cítit skutečný zápal pro hokej a touha po vítězství, což musíme i v našich hráčích probudit, pokud se chceme v budoucnu přiblížit těm nejlepším hokejovým zemím světa, k nimž Česká republika jednoznačně patří,“ hodnotil své dojmy Yuhang Li, jeden z dvojice čínských trenérů, kteří se svými svěřenci do Vítkovic přijeli.

Spolupráce s klubem Tiger Hockey Club začala již loni v červenci, kdy vítkovičtí mladší dorostenci po vítězství na mezinárodním turnaji v čínském městě Čičihar zavítali i na exhibiční utkání do Pekingu. „Výborný výkon, který naši hokejisté v Číně podali, velmi kvalitně personálně složený tým našich trenérů i možnost nabídnout pro pořádání tréninkových kempů dětí profesionální zázemí našeho klubu, které máme díky spolupráci s městem Ostravou a Moravskoslezským krajem k dispozici v OSTRAVAR ARÉNĚ, multifunkční hale i atletické hale, to všechno dohromady byly klíčové argumenty, které představitele Tiger Hockey Club přesvědčily, že právě u nás by se jejich děti i trenéři mohli lecčemu okolo hokeje přiučit. A jsem moc rád, že na závěr kempu jeho průběh hodnotili tak, že dokonce předčil jejich očekávání,“ neskrýval spokojenost prezident HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

Odjezdem čínských dětí však mezinárodní aktivity klubu na poli mládežnického hokeje v době olympijské přestávky nekončí. Již v sobotu 17. února přijede na zkušenou další skupinka malých hokejistů ve věku 10 až 12 let, tentokrát z jihokorejského města Ulsan, které je partnerským městem Moravskoslezského kraje a jehož zástupci se zúčastnili i slavnostního zahájení Olympijského Festivalu Ostrava. Kromě pestrého tréninkového programu čeká na děti z Ulsanu i několik přátelských utkání, která sehrají v rámci Olympijského festivalu na ledě OSTRAVAR ARÉNY jak s hráči domácího HC VÍTKOVICE RIDERA, tak s hokejisty z Poruby a polského Jastrzebie.