Vítkovice jsou má srdeční záležitost! Těší se nový manažer klubu Patrik Rimmel

Sportovně-administrativní kompetence nově z pozice manažera klubu přebírá Patrik Rimmel. Někdejší vítkovický odchovanec a hráč se po sedmi letech ve vrcholném managamentu prvoligového Havířova vrací do mateřského klubu a těší se na úzkou spolupráci s Alešem Pavlíkem, Romanem Šimíčkem i dalšími známými tvářemi v ostravské organizaci.

Do Vítkovic přicházíte na pozici manažera klubu, jak a kdy se vůbec zrodila myšlenka a realizace vašeho příchodu na tuto pozici?

Zrodilo se to velmi rychle. Je to otázka cca týdne. Já jsem měl po konci v Havířově domluvenou práci jinde, mimo hokej, ale volal mi majitel Vítkovic Aleš Pavlík. Chtěl se sejít, ale něco mi naznačil už během telefonátu. Během víkendu jsme si pak několikrát volali s Romanem Šimíčkem, ten se ptal, jestli už jsem definitivně přijal nabídku na tu jinou zmíněnou práci. Taky jsme si řekli, že se sejdeme v úterý a že dořešíme případné detaily a konkrétní věci. Já jsem si to mezitím probral v hlavě, srovnal jsem si to sám pro sebe. V úterý jsme se pak všichni tři sešli, probrali ty detaily a vlastně během samotného úterý jsme se i finálně domluvili.

S ohledem na to, jak rychlé to bylo, lze předpokládat, že jste nad nabídkou mateřských Vítkovic dlouho nepřemýšlel a hned jste byl rozhodnutý ji přijmout. Je to tak?

Asi takhle, jedinou věcí, kterou jsem řešil, byl ten příslib práce mimo hokej. S tím člověkem, se kterým jsem byl domluvený, jsem potřeboval probrat, že možnost nakonec nevyužiju. On na druhou stranu moc dobře ví, že jsem absolutně zažraný do hokeje. Já jsem měl v hlavě to, že jsem tady začínal, jsem Vítkovičák od mala, že jediná nabídka, která by mě mohla přimět k tomu, zrušit tu domluvenou práci, by byla z Vítkovic. Když pak nabídka Aleše Pavlíka opravdu přišla, byl jsem rozhodnutý víceméně hned. Vítkovice jsou moje srdeční záležitost.

Vaše pozice se nazývá manažer klubu. Co konkrétně budete mít na starost?

Náplní mé práce je převzít agendu a práci Honzy Faltera, který odešel do důchodu. To znamená řešení smluv, řešení přestupů, hostování, jednání s ostatními kluby. Dotažení dohod i s hráči, což je na jedné straně práce Romana Šimíčka, ale pak ta technická a řekněme právní stránka bude na mě. Další věcí je společně ve kooperaci s Petrem Handlem oslovovat nové partnery, navazovat s nimi kontakty. Se stávajícími partnery zase ten kontakt udržovat. Další věcí je práce směrem k mládeži v úrovni sportovní, ale i administrativní. Když to shrnu, tak něco takového, co jsem dělal v Havířově, jen s tím rozdílem, že tady se bavíme už o chodu většího extraligového klubu a je nás tady na to více.

S ohledem na to, že máte za sebou sedm let manažerské pozice v Havířově z vaší strany nebude problém zorientovat se v té práci ani mít důležité kontakty, je to tak?

Jasně. Když se bavíme o mládeži, tak je to vlastně stejné. Pokud se bavíme o první lize, Extralize, hodně týmů spolupracuje napříč soutěžemi, takže lidé se navzájem znají. Práce je obdobná. Samozřejmě ve Vítkovicích ale bude více vidět, protože Extraliga je Extraliga a Vítkovice jsou Vítkovice.

Jak se těšíte na práci a spolupráci s Romanem Šimíčkem a vlastně i Alešem Pavlíkem, což jsou vaši vrstevníci i vaši někdejší spoluhráči?

Samozřejmě jedno plus, když jsem se rozhodoval přijmout tuto nabídku, bylo, že Vítkovice jsou Vítkovice. A druhé taky to, že lidi v klubu znám. I když jsem tady dlouho nebyl. Aleše znám od mala, i Romana. S oběma jsme hráli od žákovských let. Byli jsme i v kontaktu. A to není jen o těchto dvou lidech. To se bavíme i o více méně všech lidech ve Vítkovicích. Téměř se všemi v klubu se už nějakou dobu znám. Takže vím, co od lidí v klubu můžu očekávat a oni zase vědí, co mohou očekávat ode mě. Samozřejmě vše se ještě nějakým způsobem urovná během naší práce v nejbližší době, nicméně vždycky je pozitivní, když jdete do práce, kde jsou lidé, které znáte. Takže se těším jak na klub, tak na lidi, se kterými se zde potkám.

Sám už jste to zmínil, že v určité úrovni své pozice nahrazujete Jana Faltera, který po bezmála 30 letech v klubu odchází do penze. Nemáte strach převzít post po tak ostříleném funkcionáři, kterého jste i vy zažil ještě jako hráč?

Samozřejmě Honza Falter nastavil laťku vysoko. Strach ale nemám. Jsem rád, že je ta laťka tak vysoko nastavená. S Honzou se známe roky a byl jsem i teď v kontaktu. Vím, co dělal, jak dělal, jak to dělal dobře. Honza tady působil v pozici sekretáře, což v některých věcech může být mírně odlišné od toho, co jsem v Havířově dělal já, takže věřím, že ze začátku budeme s Honzou v kontaktu a budeme spolu konzultovat. Ale jak říkám, je určitě dobře, že laťku nastavil takto vysoko a já se budu snažit tu práci jeho, kterou jsem převzal, dělat stejně dobře, jako ji dělal Honza.