Vítkovice jedou v úterý do Nitry potvrdit postup

Brána osmifinále Ligy mistrů je pro Vítkovice otevřená, jen do ní vstoupit. Ostravany čeká v úterý sice těžký souboj na ledě Nitry, nicméně v sérii na dva zápasy vedou po domácí kanonádě 7:0 a o jistotu postupu by je připravil jen neuvěřitelný kolaps.

Vítkovičtí hokejisté jsou velice blizoučko postupu do osmifinále Ligy mistrů. Úvodní zápas prvního kola play off proti slovenskému šampionovi Nitře se jim nadmíru povedl. Ostravané nalezli před týdnem střelecké štěstí a účet Nitry zatížili sedmi brankami. V sérii hrané na dva zápasy, ve které je rozhodující celkové skóre, tak mají takřka nedostižný náskok a v úterý na ledě slovenského mistra mohou slavit postup i v případě porážky, jen nesmí prohrát o osm a více branek. „Je to další zápas, v našem velice nabitém programu. Já se rozhodně nebudu bavit ve frázích, které říkáme před každým zápasem. Pro toto utkání, stejně jako pro každé další, platí za nás, že jej chceme vyhrát a uděláme pro to všechno. Začínáme od nula nula, budeme hrát na sto procent a chceme si přivézt vítězství,“ říká trenér Jakub Petr.

V prvním zápase Vítkovice nalezly střelecké štěstí

Výsledek 7:0 z prvního zápasu vypadá pro Nitru hrozivě. Tak zcela jednoznačná záležitost to ovšem v úvodu nebyla. Vítkovice, ač na svém ledě, měly proti sobě soupeře s mocnou podporou z publika. Domácí se ujali vedení zásluhou úniku ve vlastním oslabení, jenže stav 1:0 vydržel až do poloviny utkání a Nitra rozhodně nebyla do té doby bez šance. „Do poloviny to bylo zcela vyrovnané utkání. V první třetině a víceméně i v té druhé jsme ustáli tlak soupeře. Pak jsme dali rychlé branky, hráči se uvolnili a nám to tam napadalo,“ shrnul Petr.

Nitra se nevzdá, doma bude chtít zabojovat

Ačkoli ihned po prvním zápase zněly z kabiny Nitry hlasy o realistickém pohledu na věc a o již potvrzeném postupu Vítkovic, je jasné, že se slovenský mistr nevzdá. Nitra má ve svém domácím prostředí obrovskou sílu, kterou čerpá především z až fanatického přístupu domácích fanoušků. To by mohl být základ, na kterém svěřenci trenéra Andreje Kmeče chtějí stavět a dokud žije, byť malá, naděje na zvrat a postup, pak budou Nitrané neúnavně bojovat. „Bude to úplně nový zápas s kvalitním soupeřem. Navíc nás tam čeká pekelné prostředí, což bude další zkouškou pro náš tým,“ ví vítkovický kouč.

Cíl? Postup a dobrá reprezentace Česka

I přes vysoký náskok mají hokejisté Vítkovic v zápase na ledě Nitry o motivaci postaráno, dokonce ji mají dvojitou. „Samozřejmě chceme dotáhnout dobře rozehranou sérii do postupového konce. Nejde jen o nás, o Vítkovice. Jedeme do Nitry reprezentovat celou Českou republiku. V CHL je nastaven ranking jednotlivých zemí a lig a každé vítězství a postup do další fáze tento ranking posiluje, takže motivace reprezentovat je jasně na naší straně,“ připomíná Petr.

Sestava bude kombinovaná

Vítkovičtí v neděli porazili i zásluhou nové posily Yana Stastneho na svém ledě Pardubice. Do Nitry ovšem zřejmě vyrazí opět kombinovaný tým. Předně bude chybět právě Stastny, u kterého pravidla registrace pro Ligu mistrů nedovolují zasáhnout už do úterního zápasu – pro případné osmifinále už ale bude schopný nastoupit. „Otázku sestavy až tak řešit nechci. Je jasné, že pojedeme v jiné sestavě i díky zdravotním problémům po nedělním zápase s Pardubicemi. Sestava se ale rozhodne až v úterý před zápasem,“ říká Petr s tím, že tým míří na Slovensko až v den zápasu.

Champions Hockey League
Úterý 11. 10., 18:00, Nitra Aréna, HK Nitra – HC VÍTKOVICE RIDERA

Odveta prvního kola play off Champions Hockey League mezi HK Nitra a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje v úterý 11. října na ledě Nitra Arény od 18 hodin. V sérii dvou zápasů vedou celkové skóre jasně Vítkovice poměrem 7:0 a tedy o postup by je připravila pouze prohra o osm a více gólů.

ŠESTNÁCTI FINÁLE CHAMPIONS HOCKEY LEAGUE

HK Nitra – HC VÍTKOVICE RIDERA

Průběžný stav série: 0:7

1. zápas