Vítězství nad Pardubicemi sledovaly legendy československého hokeje

Nedělní výhru Vítkovic nad Pardubicemi si nenechaly ujít ani legendy československého, slovenského a vítkovického hokeje. Především Peter Šťastný mohl být spokojený, když vyšla premiéra jeho syna Yana v ostravském dresu.

Legendární útočníci Vítkovic Miroslav Fryčer a Ladislav Svozil a především lídr útoku Slovanu Bratislava, Quebecu Nordiques a slovenské reprezentace Peter Šťastný se sešli v neděli v OSTRAVAR ARÉNĚ a společně mohli oslavit vítězství Vítkovic nad Pardubicemi. Slavní hokejisté zavzpomínali na konec 70. let a 80. léta, kdy jim v podstatě u nohou ležel nejen československý, ale i světový hokej.

Slovenská legenda Peter Šťastný mohl být po zápase dvojnásob spokojený, jeho syn Yan se při premiéře ve vítkovickém dresu uvedl gólem, navíc vítězným. Po utkání se svými někdejšími spoluhráči z reprezentace i NHL a soupeři z československé hokejové ligy zavzpomínal na slavná léta. „Právě Vítkovice nám dělaly největší těžkosti, když jsme získali první titul se Slovanem v roce 1979. To byl tehdy náš největší soupeř. Zažil jsem i jeden památný zápas – v něm jsme prohrávali 1:4 a chyběly asi tři minuty do konce. Pak to bylo bum, bum, bum a podařilo se nám vyrovnat. Tehdy jsme titul získali my, Vítkovice skončily třetí. O dva roky později už ale pohár měli kluci z Vítkovic,“ zapátral v paměti Šťastný v družném rozhovoru s Miroslavem Fryčerem a Ladislavem Svozilem.

Příchodem Yana Stastneho staré vzpomínky na slavné roky ožily a otec Peter je rád, že si syn vybral právě Ostravu za své nové působiště: „Těším se, že si vybral Vítkovice, protože mají velmi silnou hokejovou tradici. Nabídky měl i z jiných zemí – Itálie, Německa, Švédska, ale tam hokej není tak populární jako v Česku a ve Vítkovicích a já jsem rád, že to mám za ním z Bratislavy mnohem blíže."