Vítězství jsme soupeři darovali sami, smutní Rostislav Olesz

Útočník Rostislav Olesz sice v dresu CRAMO Top Scorer premiérovou brankuVítkovic vstřelil a na druhou přihrál, ale s výkonem a zejména výsledkem nebyl po domácím utkání Champions Hockey League s finským Kärpätem Oulu spokojen.

Rosťo, úvodní zápas Champions Hockey League vám nevyšel. Jak bys utkání zhodnotil?

My jsme věděli, že to bude hrozně těžký zápas. Možná jsme nastoupili s příliš velkým respektem k soupeři. Počáteční oťukávání asi nebylo nic pro nás, měli jsme na ně více vlétnout jako v prvním domácím přípravném zápase s Linköpingem. Bylo to takové ustrašené, dostali jsme gól, který bychom neměli dostávat. Situace v předbrankovém prostoru, takže chyba.

Podařilo se Vám ovšem vyrovnat…

Pak jsme začali hrát a prvních deset minut docela hodně šancí a také tlak. Měli jsme šanci vyrovnat, to se nám také povedlo. Ale pak jsme dostali dva slepené góly a přestali jsme hrát. I když jsme si to říkali, pořád ne a ne začít. Až ve třetí třetině nám pomohl vstup do třetiny, najednou to šlo. Cpali jsme puk před branku, ale proti takovému týmu, který dobře hospodaří s pukem, je to velice těžké.

Měly ty dvě branky nějakého společného jmenovatele? Dělilo je od sebe snad 86 vteřin. Do té doby jste byli ve třetině lepší…

Já ani nevím kolik to bylo vteřin, ale na hokej je to hodně rychlé, když během dvou střídání dostanete dva góly a je to 1:3. Soupeř pak hraje s pukem, hraje zkušeně a my jsme ustoupili z toho, co chceme hrát a to se nám nesmí stávat. Nebylo to o tom, že by nás úplně přehráli, ale že jsme jim to dovolili.

Nekomplikovali jste si občas zbytečně rozehrávku?

Vždycky góly podnou po nějaké chybě. Určitě to nebylo bek nahoru, bek na centra a jdeme. U druhého gólu jsem byl na ledě, puk byl za bránou a tam nám vyjel puk před branku. Prostrčili puk mezi tři nebo čtyři hráče a rázem to bylo v předbrankovém prostoru, který je hodně nebezpečný. Když už se to tam dostane, jak říká trenér, musíme ten puk mít my. To jsme bohužel neměli.

Máte za sebou čtyři zápasy v pěti dnech. Jak se cítíte? Je sice začátek sezony, ale i tak je to docela slušná porce…

Zase ten sport se někam posunul ohledně regenerace, rúzných výživových doplňků a podobně. Každý je profesionál, máme natrénováno, je teprve začátek sezony. Odpočinek jsme měli, zázemí máme skvělé. Jsme v Ostravě, jak říká Kuba Petr, takový malý Vancouver. Na to se nemůžeme vymlouvat na únavu v prvním týdnu. Možná to zní směšně, ale natrénovaní jsme. Igor Horyl má výsledky testů, na to se nemůýeme vymlouvat. Hrály čtyři pětky, všechny čtyři zápasy. A když si to vezmete, tak každá formace měla icetime dejme tomu kolem 15 nebo 17 minut, co to je.

Jak ty osobně jsi spokojený s tvou formací s Romanem Szturcem a Stanislavem Balánem?

Nemůžu být spokojený, když minizápas prohrajeme a dostaneme dva góly. Obecně nejsme od začátku sezony to, co bychom od sebe očekávali. Možná nemáme takovou rychlost jako Petr Kolouch, třeba nemáme dravost jako Patrik Zdráhal. Měli bychom být ale jedni z tahounů, vyhrávat buly a dostávat se do pásma soupeře. Další pětce nechávat puk v útočeném pásmu a více se prosazovat při hře pět na pět. Já nemůžu být spokojený, prohráli jsme zápas a naše pětka má být lepší. Nemusíme dávat góly, ale musíme pracovat pro tým jako celek. Nenechávat jim puk v obranném pásmu, tím mu moc nepomůžeme.

Na zádech jsi nosil jméno Top Scorer. To jsi potvrdil gólem, ale asi z toho nemáš úplně radost. Je to tak?

Hlavně to znamená další tři stovky do kasy. Samozřejmě euro (smích) Ale ne, věřil jsem ostatním klukům. Jsou tady borci, kterří mají úžasnou formu. Nevím co kluci dělali přes léto, na co se dívali nebo se nečeho napili, já nevím. Ale hrají opravdu vynikající hokej. Ať už pětka Petra Koloucha, Patrik Zdráhal nebo Ondra Roman se vrátil. Také lajna Illéš Tomi Němec, to je to samé. My pokulháváme za nimi a to musíme napravit, abychom byli minimálně rovnocenní.