Vítězný Ondřej Roman: Extrémně těžký zápas! Jsem rád, že jsme ho zvládli

Gól Ondřeje Romana 55 vteřin po začátku závěrečné třetiny rozsekl duel se silnou Plzní. Vítkovičtí tak po Třinci porážejí další velké jméno z popředí extraligové tabulky a na sestupovou pozici nyní drží náskok osmi bodů. Vítkovický útočník měl jak z branky tak i z vítězství velkou radost.

Ondro, jak těžké bylo utkání s Plzní?

Strašně těžké. Hodně náročné psychicky, víc než fyzicky, protože jsme měli volný týden. Každý zápas je teď psychicky těžké, ale tenhle byl extrémně. Protože doma je člověk víc pod tlakem. Jsem rád, že jsme to zvládli.

Rozhodující moment utkání byl ten nástup do třetí třetiny?

Přesně tak, nástup do třetí třetiny, můj gól na 2:1 a parádní práce vzadu. Podle mě nic moc neměli, tlačili se do nás, mají šikovné hráče, ale my jsme si to pohlídali. A skvělý výkon gólmana našeho taky.

Jak vlastně padl ten tvůj gól a měl jsi z něj docela velkou radost…

Byl jsem určitě rád, každý gól se počítá, navíc v této situaci v jaké jsme. Věřil jsem, že když dáme ten gól navíc, tak už to urputně dobojujeme. To bylo hodně důležité.

Do konce zápasu ale ještě zbývala skoro celá třetina. Věřil jsi tedy, že to zavřete a gól už nedostanete?

Byla to pak ještě dlouhá doba, ale měli jsme týden volna, únava ani nebyla. Všechny naše lajny, útoky, obrany i gólman hráli super. Jako bylo to dlouhé, mohl jsem si to schovat na později trošku. Ale ubránili jsme to parádně i těch 19 minut. Jak jsem říkal, mají tam nejlepšího hráče Extraligy a i hráči kolem něj jsou výborní. My jsme ale ukázali, že jsme výborní i v obraně a umíme ubránit výsledek. Takže i tohle je super.

Důležité tři body, nějaká úleva? Sledujete i výsledky?

Ano, sledujeme. Teď po zápase ale i během utkání se dívali. Já to ale nemám rád dívat se v průběhu, protože člověk s tím nic neudělá. Jeden zápas se hrál pro nás dobře, druhý se ještě hraje. Ale pokud budeme sbírat jakž takž pravidelně body my, nemusíme sledovat nikoho.

Frodl hodně vychytal, co rozhodlo pro tvé zakončení?

Já jsem byl docela z úhlu a nechal mi tam na lapačce místo. Byl hodně na první tyči a zkusil jsem to tam. Minulý zápas jsem mu dal gól dolů pod vyrážečku, tak si to možná pamatoval a byl tam o to více. Tak jsem ho prostřelil na druhou stranu.

O blafáku jsi nepřemýšlel?

To ne, tam byl obránce a ten by mě sestřelil.

Spoluhráči zkoušeli blafáky už předtím, ale neuspěli…

Je to tak, ale většinou když jezdím nájezdy, tak zkouším spíše střelu. Neříkám, že neumím blafáky, ale spíše si věřím na nějakou střelu. Když vidím místo, tak to tam vypálím. A dnes to parádně vyšlo.

Zápas byl těžký, neměli jste v hlavách zápas s Pardubicemi?

To asi ne. Ale samozřejmě víme kde je Plzeň v tabulce a díváme se na to. Máme ke všem soupeřům respekt a museli jsme vědět co na ně hrát. Spíše trochu chytře a nemohli jsme nějak bláznit. Zvládli jsme to a to je to nejdůležitější.

Nemrzí vás ty Pardubice? Dnes jste už mohli mít klid…

Ne. Jako samozřejmě ten zápas mrzí, ale já se dívám dopředu. Věřím našemu týmu, že pár vítězství ještě dáme a budeme v klidu. A Pardubice nás pak nemusejí mrzet. Samozřejmě byl to vyrovnaný zápas a rozhodl jeden gól. Je to kdyby a na kdyby se nehraje.

Po dnešním zápase osm bodů náskok. Je dobrý?

Je to dobrý náskok, ale jak už jsem říkal. My máme ještě čtyři zápasy, ostatní pět. Takže matematicky to ještě není jisté. A dokud to nebude jisté, tak nálada musí být pořád taková vražedná.

Ale jiná než před několika týdny…

To určitě. Třeba po tom zápase s Pardubicemi, kdy jsme věděli, že kdybychom vyhráli, tak jsme už relativně v klidu. Ale vyhráli jsme teď proti Plzni a Třinci, takže to je super.