VIT – KLA 3:4 PP: Dvoubrankové vedení stačilo pouze na bod

Dvojiteé dvoubrankové vedení Vítkovic v duelu s Kladnem bohužel na vítězné body nestačilo. Ostravané před vlastní vyprodanou Arénou připustili obrat hostujících Rytířů. Dvoubodovou výhru hostů v prodloužení režíroval kapitán kladenského celku Jakub Strnad dvěma góly a jednou asistencí.

Zaplněná OSTRAVAR ARÉNA vítala první vzájemný duel Vítkovic s Kladnem na ostravském ledě po pěti letech. Samozřejmě pro většinu diváků ale byl největším lákadlem hráč hostů s číslem 68, legendární Jaromír Jágr, který i ve svých 47 letech dokázal po střechu naplnit třetí největší halu v Česku. Vítkovičtí měli v úmuslu se oprostit od hvězdné návštěvy a soustředit se čistě na souboj se soupeřem jako takovým. V sestavě pro nemoc chyběl stále kapitán Výtisk, taktéž zranění zadák Černý a forvard Kurovský.

Domácí hráče plná hala nerozhodila, úvod patřil jim a vlastně i většina první třetiny. Už ve 2. minutě se brankáře Denise Godlu snažil z brankoviště důrazně prostřelit Rastislav Dej, ale Godla v leže puk zadržel. Krátce poté pálil ze strany Roman, ale Godla odrazil ramenem. První gól přinesla vlastně až přesilovka Vítkovic. V ní nejprve Roman nastřelil tyč. V době, kdy už se potrestaný Machač vracel z trestné lavice, vypálil Trška od modré, puk se odrazil do skrumáže před kladenskou bránou a byl to Kanaďan Alexandre Mallet, který jej objevil jako první a také jej úspěšně vrátil do klece – 1:0. Uběhlo pouhých 50 vteřin a Vítkovice slavily druhou trefu. Jan Schleiss našel Robertse Bukartse na modré čáře za obranou Rytířů, Bukarts našlápl a nedal Godlovi šanci – 2:0. Ostravané si následně vytvořili výrazný tlak, díky němu se velice úspěšně ubránili i v oslabení, dokonce zaznamenali brejk tří proti dvěma. Až v závěru první periody se Kladenští přihlásili o slovo a ve 20. minutě se dokonce dočkali snížení, David Stach ze vzduchu tečoval střelu Austina, je pravdou, že to byl až videorozhodčí, kdo potvrdil, že se nejednalo o vysokou hůl, nicméně hosté se každopádně dostali na rozdíl jedné branky – 2:1.

Vítkovice ovládly i vstup do druhé třetiny. Prakticky okamžitě si vytvářely šance, tou z největších bylo přečíslení, které založil Lakatoš a přihrával Zdráhalovi, který ale bohužel přestřelil. Domácí drželi hru na straně Kladna a Miroslav Svoboda v prvních minutách druhé třetiny nemusel zasahovat. Z klidu jej vyrušil až ve 24. minutě Stach, který z první trefil tyč vítkovické branky. Odpověď domácích ale na sebe nenechala dlouho čekat, rychlý brejk Robertse Bukartse, který nezištně nahrál do druhé vlny najíždějícímu Ondřeji Romanovi, který se rychlou ranou nemohl mýlit – 3:1. Za polovinou utkání už si Rytíři začali vytvářet větší šance a dokázali se více udržet na puku. Pomalu začali přebírat iniciativu. Emoce vzplály po šarvátce ve vítkovickém brankovišti a v následné hře čtyř proti čtyřem byli hosté extrémně nebezpeční. Uklidnit vše mohli domácí při úniku tří proti jednomu, akci na sebe vzal zadák Trška, vystřelil, ale Godla stačil odvrátit mimo nebezpečí. Ještě blíže čtvrtému gólu byli Ostravané v přesilové hře, Ondřej Roman měl před sebou volnou bránu, jenže střílel takřka z nulového úhlu a minul. Přesilová hra vrátila hosty do vedení, opět v poslední minutě třetiny, Jágr sice v ideální šanci nechal puk za sebou, ale následnou akci už využil hostující kapitán Jakub Strnad pohotovou dorážkou Melkovy přihrávky z mezikruží – 3:2.

Rytíři si přenesli aktivitu do třetí části a v jejím úvodu zaskočili domácí. Ostravané byli pod tlakem a jejich vedení viselo na vlásku. Miroslav Svoboda statečně odolával střelám a pokusům soupeře. Vítkovičtí se osvobodili později a najednou mohli uštědřit Kladnu ránu z milosti, jenže se tak nestalo. Ve 48. minutě po Trškově zavezení pálil Bodák, bohužel jen do Godly. Ve 49. minutě se nechali rychle připravit o přesilovou hru útočným faulem. V 53. minutě se Erik Němec snažil prosadit střelou z jízdy, ale neujal se ani jeho následný pokus o dorážku. V 55. minutě se pokusil uniknout ve vlastním oslabení Dej, ale byl zastaven vracejícím se Austinem. Kladenští znovu převzali iniciativu, stupňovali svůj tlak a v 57. minutě se dočkali vyrovnání, střelu Strnada tečoval ze vzduchu před  Antonína Melky – 3:3. Domácí trenér Petr se pokusil zpochybnit platnost gólu a vyžádal si přezkoumání situace pomocí trenérské výzvy, tentokrát mu ale videotechnika nedala za pravdu. Vyrovnání Kladna platilo.

Prodloužení zahájili hosté aktivně, ale pak mělo spíše opatrnější průběh, v předposlední minutě se ale Kladno odhodlalo ke zteči. Ladislav Zikmund se dostal ke střele a byl to podruhé v tomto večeru kapitán Rytířů Jakub Strnad, kdo vrátil puk do volného prostoru ve vítkovické bráně a rozhodl tak o dvoubodovém vítězství hostů – 3:4.

Po tomto zápase následuje reprezentační přestávka. Po ní se Vítkovičtí představí opět na vlastním ledě, konkrétně v pátek 15. listopadu, kdy doma přivítají Kometu Brno.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Rytíři Kladno 3:4 PP (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 10. Mallet (Zdráhal, Trška), 11. Bukarts (Schleiss, M. Svoboda), 24. Roman (Bukarts, Schleiss) – 20. Stach (Austin, Nash), 40. Strnad (Melka, T. Kaut), 57. Melka (Strnad), 64. Strnad (Zikmund). Rozhodčí: Holm, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 9 833 (vyprodáno). Střely na branku: 24:29

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák – Bukarts. Roman, Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, E. Němec, Mallet – Vopelka, Werbik, Guman – Baláž

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Romančík – Stach, Zikmund, Jágr – Bláha, Machač, Valský – Strnad, Melka, Redlich – O´Donnel, T. Kaut, Hajný