VIDEO: A-mužstvo zahájilo letní přípravu na sezonu 2014/2015

Kolotoč se pomalu znovu roztáčí, měsíční volno vzalo za své a hráči extraligového A-mužstva HC VÍTKOVICE STEEL už zase trénují. Letní příprava odstartovala v pondělí 5. května, v týmu chyběli reprezentanti ahráči doléčujicí své předešlé zdravotní problémy.

Pod vedením asistenta trenéra Romana Šimíčka a kondičního trenéra Igora Horyla se hokejisté Vítkovic sešli k prvnímu tréninku letní přípravy. Úderem osmé hodiny ranní začala nejprve měření – výška, váha, procenta podkožního tuku. Následovala rozcvička a kruhový trénink v posilovně, přesun na běžeckou dráhu do Bělského lesa a nakonec znovu návrat do posilovny a dokončení povinných posilovacích sérií. Na úvodním tréninku chyběli hráči, kteří po skončení sezony ještě plnili reprezentační povinnosti, stejně tak jako hlavní trenér Peter Oremus, obránce Karol Sloboda a nová vítkovická akvizice Peter Čerešňák, kteří se všichni zúčastní mistrovství světa v Minsku. Tréninku se nezúčastnili také hráči, kteří doléčují problémy z uplynulé sezony. Naopak nechyběli noví mladí adepti, kteří bojují o své místo v extraligovém kádru Vítkovic, ani například Roman Málek, který se vrátil z hostování v pražské Spartě a podle platné smlouvy je stále hráčem ostravského klubu. Více informací o tom, jak trénink vypadal a pár slov od trenéra Romana Šimíčka dále ve videu TV HC VÍTKOVICE STEEL.