Velkolepá oslava 90 let: 21. 12. doma proti Spartě – výroční zápas s velkým V

A-mužstvo v replikách historicky prvních vítkovických dresů. Souboj s nejtradičnějším soupeřem. Setkání legend. Oslava největší osobnosti vítkovické historie Františka Černíka vyvěšením jeho dresu pod strop OSTRAVAR ARÉNY. Vítkovice čeká velkolepá oslava 90. výročí založení klubu. V zápase proti Spartě, 21. 12. 2018 – pouhé dva dny před historickým datem vzniku klubu.

HC Vítkovice RideraTohle bude veliké. Výroční zápas s velkým „V“, ve kterém Vítkovice oslaví své 90. narozeniny. Vítkovický klub spatřil světlo světa 23. prosince 1928, tehdy ještě pod hlavičkou SK Moravská Ostrava. Proto je datum oslavy 90. výročí více, než jasné. Pátek 21. prosince 2018 je dnem velkolepé oslavy jednoho z nejtradičnějších českých i evropských hokejových týmů. OSTRAVAR ARÉNA si zaslouží praskat ve švech – praví fandové vítkovického hokeje a ostravského sportu by neměli chybět.

Vstupenky můžete už nyní kupovat ZDE

21. 12. 2018 – VÝROČNÍ ZÁPAS S VELKÝM „V“

Podtitul je zvolen záměrně. Velké „V“ bude provázet celou oslavu 90. výročí založení klubu. Současný A-tým nastoupí v utkání proti Spartě Praha v replikách historicky prvních vítkovických dresů – černých dresech s bílými pruhy na rukávech a s vyšitým bílým „V“ na prsou. Tedy v podobě, v jaké ušila vítkovickým hráčům dresy-svetry v roce 1930 Stefania Kasprzycká, maminka vítkovických hokejistů Mieczyslava „Medka“ a Tadeusze Kasprzyckých.

Historický souboj „V“ proti „S“ jako připomínka tradičních bitev, historicky prvního i posledního zápasu společné československé hokejové ligy. Osud tomu přitom chtěl, aby se vše takto hezky sešlo. Vítkovický klub slaví své 90. narozeniny 23. prosince, nejbližším termínem domácího zápasu je 21. prosince a právě proti Spartě. Atraktivita je tedy na místě.

Pocta Františku Černíkovi – dres s číslem 9 půjde ke stropu

Před deseti lety vyvrcholily oslavy 80 let vítkovického hokeje vyvěšením tří dresů legend Josefa Mikoláše, Miroslava Vlacha a Jana Kaspera pod strop ostravského paláce. V den oslav 90. výročí klubu doplní trojici čtvrtý dres. Dres s číslem 9 největší osobnosti a legendy vítkovického hokeje Františka Černíka. Výroční utkání bude i velkou oslavou a poctou bývalého výborného hráče, dlouholetého funkcionáře a dnes čestného prezidenta HC VÍTKOVICE RIDERA, bez jehož přispění by vítkovický hokej jen stěží byl tím, čím je dnes.

Pocta mistru světa 1976, stříbrnému olympionikovi 1984, vicemistru světa 1978 a 1983, finalistovi Canada Cupu 1976, jedinému hráči, který na MS vstřelil hattrick sovětskému brankáři Treťjakovi, mistru Československa s Vítkovicemi 1981, klubovému vicemistru Evropy 1982, vicemistru Československa 1983 a celkově jednomu z nejlepších českých hokejistů minulosti Františku Černíkovi bude zlatým hřebem oslav vítkovické devadsátky.

Velkolepý předzápasový ceremoniál

Společně s oslavou 90 let Vítkovic a s poctou a vyvěšením dresu Františka Černíka je před samotným utkáním naplánován velkolepý ceremoniál, který by měl být tím pravým úvodem a kultivovanou připomínkou vítkovické historie a především úspěchů oceněné legendy Františka Černíka.

Setkání vítkovických osobností

Obdobně jako před deseti lety, také při oslavě 90 let Vítkovic nebudou při výročním utkání chybět žijící osobnosti a bývalí hráči i funkcionáři klubu napříč historií. Při zápase se Spartou tak bude v OSTRAVAR ARÉNĚ unikátní koncentrace velkých osobností minulých i současných let – samozřejmě v návaznosti na to, kdo z více jak stovky pozvaných se bude moci zápasu zúčastnit.

Oslava pro vítkovické fanoušky

Vítkovický hokej by se nedočkal svého 90. výročí, kdyby neměl pevnou oporu ve svých fanoušcích. A právě i na ně se nyní současný klub obrací. Výroční zápas s velkým „V“ a pocta Františku Černíkovi si nezaslouží nic menšího, než je do posledního místa zaplněná OSTRAVAR ARÉNA. Atraktivní soupeř, velkolepá oslava, A-tým v retro dresech, desítky vítkovických osobností a především připomínka všech skvělých hráčů, bájných soubojů, radosti, emocí a také poslední předvánoční domácí duel. To vše je lákadlo pro všechny věrné vítkovické fandy a příznivce vítkovického hokeje i ostravského sportu.